Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus RT16-N i problem z dostępem do komputerów w sieci lokalnej z internetu

tensto 16 Mar 2011 09:56 831 0
  • #1 16 Mar 2011 09:56
    tensto
    Poziom 9  

Witam,

mam nadzieję, że nie dubluję tematu.

Zastąpiłem niedawno mój stary router nowym Asusem RT16-N i mam kłopot z konfiguracją systemu. Otóż do routera podpięty jest internet w Aster i jeden komputer po kablu który ma adres lokalny 192.168.1.2. Na tym kompie chodzi usługa ftp i vnc (zdalny dostęp).

Router ma ustawione dynamiczne IP i wszystko działa na wspomnianej maszynie; dodatkowo zrobiłem przekierowanie portów (wspomniane ftp i vnc) używając Virtual Server w konfiguracji Asusa (przypisanie portów po lokalnym adresie 192.168.1.2). Mając teraz nastepny komputer podłączony po wi-fi mogę dostać się na ftp i po vnc, ale jedynie używając adresu lokalnego. Jeżeli próbuję użyć adresu IP, który mam przydzielony z Astera (stałe IP), połączenia nie ma. Czyli de facto mogę używać zasobów jedynie w sieci lokalnej, a nie zdalnie.

Jestem pewien, że problem da się prosto rozwiązać, tylko konfiguracja w Asusie jest lekko skomplikowana i nie wiem gdzie szukać. Próbowałem na routerze przydzielić IP statyczne (czyli to od Astera), ale wówczas nie działa ten Virtual Server. Router ma wgrany najnowszy firmware, podobno w poprzednich nie działał dobrze Virtual Server.

Problemem jest to, że większość czasu przebywam poza miejscem, gdzie działa router i nie mam nawet czasu na eksperymenty z konfiguracją, włączając w to instalację Tomato, dlatego potrzebuję dostępu zdalnego i ftp :)

pozdrawiam,
    Grzegorz

0 0
  Szukaj w 5mln produktów