Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gniazdo abonenckie, przebicie obrazu

16 Mar 2011 13:22 2249 7
  • Poziom 14  
    Witam.
    Mam taki problem z instancją Sat. Działa wszystko poprawnie dopóki nie podłącze do multiswitcha anteny naziemnej, wtedy na telewizorze pojawia się jakby przebicie obrazu. Obraz jakby się nakładał. Było za mocne wzmocnienie. Po odłączeniu anteny telewizyjnej obraz sat znowu jest ok.
    Tutaj pytanie, co mam zastosować czy sumator i do niego podłączyć telewizyjną i radiową i dopiero potem puścić do multiswitcha, czy jakieś tłumienie?
    Czy ta antena telewizyjna będzie również dobrze odbierać radio.
    Mój sprzęt to:
    Multiswitch - BlueLine MS SH912B
    Antena telewizyjna - ASR 860 P25 Telkom Telmor
    Antena radiowa FM koło.
    Z góry dzięki za odp.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator
    Antena TV nie służy do odbioru radia.
    Z tego co opisujesz to są to ewidentne objawy przesterowania multiswicha.
    Najsilniejszy sygnał jaki może być podawany na jego wejście nie powinien przekraczać 10 mV, dotyczy to tak sygnałów radiowych jak i telewizyjnych.
    Tłumik może poprawić sytuację o ile sama antena nie jest przesterowana.
    I nie łączyłbym anteny radiowej z telewizyjną, chyba że nie masz możliwości doprowadzić inaczej.
  • Poziom 24  
    Czy przypadkiem to nie jest wina kabla Euro lub telewizora?
    Kiedy oglądasz coś z tunera to na obrazie widzisz "duchy", "przebicia" (czy jak to nazwać) czegoś z kanału naziemnego analogowego? Jeśli tak, to przełącz w TV na kanał gdzie masz "szum" lub wytnij w złączu Euro piny 14 i 16 (o ile dobrze pamiętam).
  • Poziom 24  
    Stłumić sygnał z anteny TV.To nie jest wina EURO tylko przesterowanie multiswicha.