Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hyundai x90w podświetlenie matrycy gaśnie po 1 sek

16 Mar 2011 13:22 3583 8
  • Poziom 2  
    Witam,

Podświetlenie matrycy włącza się tylko na 1 sek po podłączeniu zasilania, w każdym innym przypadku nie. Obraz po podświetleniu z zewnątrz jest widoczny Po przeczytaniu innych postów sprawdziłem w miarę możliwości wszystkie kondensatory (posiadam tylko podstawowy miernik, sprawdzałem omomierzem) działają wszystkie oprócz 2 położonych bezpośrednio przed gniazdem od podłączenia świetlówki. Oznaczenie kond. 5D 3kV. Czy to może być przyczyną???

Może jakieś sugestie? Co sprawdzić?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator
    To coś Kolega słabo czytał. Opisane objawy mogą sugerować: uszkodzenie tranzystorów inwentera lub/i transformatorów lub/i świetlówki(wek) itd. Czy dasz rady dalej w tej naprawie?
  • Poziom 10  
    witam,

uszkodzona matryca a dokładnie świetlówki. Jedynym rozwiązaniem jest wymiana matrycy na inną. W tych monitorach siedzą dwa rodzaje matryc MT190AW01 bądź MT190AW02. Producent Innolux
  • Poziom 2  
    No rzeczywiscie moglem nie doczytac. Ktore konkretnie elementy mam sprawdzic? Tak dam rade.

A co do swietlowek to napewno sa sprawne. Podlaczalem inne w 100% sprawne i problem wystepowal nadal.
  • Pomocny post
    Moderator
    No nieźle Kolego Impul - jak w samochodzie siądzie żarówka od pozycji to kupujesz nowy ?
    Tak jak opisałem tranzystory inwertera.
  • Poziom 2  
    Dzieki za szybka odpowiedz. Czy moge jakos sprawdzic za pomoca podstawowego miernika czy on napewno jest uszkodzony?
  • Poziom 10  
    Jeżeli nie są to darlingtony to możesz je sprawdzić bez problemu natomiast w przypadku takowych to jedynie wymienić na taki sam lub zamiennik.I jeszcze jedno w przypadku zwykłych mogą występować w parach tj. npn i pnp.
  • Poziom 18  
    Ja bym obstawiał tranzystory w Hyundaiach to standard.
  • Poziom 2  
    Dziękuje! Wymiana pomogła!