Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BIOS zmienia kolor po wejsciu do niego

16 Mar 2011 16:58 1971 2
  • Level 11  
    Witam, mam nowy komp który składam od półtorej roku bo ciągle jakieś części się psuja. Teraz mam taki problem wymieniłem zasilacz i włączam komputer wszytko ok. Pokazał się czarny ekran i ze nie można znaleźć boot device no to wchodzę w BIOSA i szukam gdzie jest ten boot device ale nagle ekran mi zmienia kolor na niebieski, lub niebieski w białe paski i brak napisów, nic nie da się zrobić. zresetowałem go i znowu to samo; no to go wyłączyłem na chwile włączam s powrotem i teraz dysk twardy mi charczy, szybko go odłączyłem i włączam znowu bo mam 2 dyski po 500gb no to teraz ten charczy. Wziolem wycignolem oba i wsadzam 1 na gore obudowy tam mam takie wejście na dysk twardy i tam dysk nie charczy o co chodzi? proszę o szybka pomoc!

Pyta Głowna Asus Crosshair Formula IV
    Dysk Twarde 2x 500gb Samsung
    Zasilacz Mushkin enhanced Joule 700W
    Ramy 4Gb 2x2 G.Skill Dominator
    Napęd BlueRay Samsung
    Procesor AMD Phenom x4 965 Black Edition

P.S Nie piszcie coś w stylu zasilacz szybko go zmień bo czytałem o nim na rożnych forach i same dobre komentarze. Podłączyłem dysk twardy z innego kompa i działa dochodzi do ładowania systemu i tu znowu problem komp się restartuje. Nadal potrzebuje pomocy z biosem i dyskami twardymi.

Update

Dyski twarde działa normalnie w komputerze brata ale w moim nie. Jak podłącze dysk twardy od brata w moim komputerze do działa normalnie. Co to dyski twarde nie kompatybilne z zasilaczem?? raczej w to nie wieże bo przy 1 włączeniu działało normalnie.
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 43  
    Z tego co opisałeś nie otrzymasz szybkiej pomocy.Przeczytaj co trzeba napisać zakładając temat.
  • Level 11  
    OK dyski już działają okazało się ze kable SATA były nie kompatybilne i musiałem wziasc przejściówkę z Molex na SATA i już działa. Teraz mam taki problem ze jak włączam kompa jest czarny obraz i zero reakcji od głośniczka.

Dodano po 45 [minuty]:

Teraz się okazuje ze BIOS się zatrzymuje przy sprawdzaniu karty graficznej. Jak wsadzę inna kartę graficzna to działa; dodam ze ta co wsadzam nie potrzebuje dodatkowego zasilania PCI-Express