Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Blaupunkt Melbourne SD27, brak dźwięku

burzum6 16 Mar 2011 17:17 1695 7
    burzum6
    Level 2  
    Witam,

po dwóch latach bezproblemowej pracy z dnia na dzień ucichło moje radio, (Blaupunkt Melbourne SD27), nic nie było grzebane przy instalacji, radio włącza się prawidłowo, przełącza stacje, czyta kartę SD itd, tylko w głośnikach kompletna cisza. Podłączałem pod kostki stare radio i wszystko jest ok, głośniki grają czyli z instalacją jest wszystko w porządku.
    Mam pytanie do Forumowiczów, czy mogę w jakiś prosty sposób za pomocą miernika sprawdzić co padło w radiu? Może da się sprawdzić końcówki mocy? Czy naprawa będzie opłacalna?

Za góry dziękuję za odpowiedź
    Adam
    ja-kenaj
    Level 26  
    Sprawdź czy przypadkiem końcówki mocy nie posiadają zabezpieczenia. A może elektrolity w końcówce. Pozdrawiam.
    burzum6
    Level 2  
    ja-kenaj wrote:
    Sprawdź czy przypadkiem końcówki mocy nie posiadają zabezpieczenia. A może elektrolity w końcówce. Pozdrawiam.

Jest tylko jeden główny bezpiecznik zewnętrzny 10A i jest oczywiście OK, innego zabezpieczenia nie widzę, ogólnie wszystkie podzespoły wyglądają dobrze, nic nadpalonego i podejrzanego jak i elektrolity całe i nienapuchnięte.
    ja-kenaj
    Level 26  
    Czy na końcówce mocy jest napięcie zasilające?
    burzum6
    Level 2  
    ja-kenaj wrote:
    Czy na końcówce mocy jest napięcie zasilające?

Nie sprawdzałem, a na których z trzech wyprowadzeń powinno być napięcie i jaką powinno mieć wartość?
    Mam tam dwa układy złączone z radiatorami i każdy z nich ma trzy wyprowadzenia.
    ja-kenaj
    Level 26  
    Napisz co to za końcówka, być może mylisz tranzystory lub stabilizatory z układami scalonymi. Spisz oznaczenie z elementów. Ewentualnie załącz zdjęcie.
    burzum6
    Level 2  
    ja-kenaj wrote:
    Napisz co to za końcówka, być może mylisz tranzystory lub stabilizatory z układami scalonymi. Spisz oznaczenie z elementów. Ewentualnie załącz zdjęcie.

OK, jak tylko zrobię fotki to wrzucę linki.
    J.K.
    Level 22  
    Witam.
    W końcówce mocy pracuje TDA7388.