Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalny dostęp do panela TP177B

crew1988 16 Mar 2011 19:29 1612 4
  • #1 16 Mar 2011 19:29
    crew1988
    Poziom 14  

Witam,

Mam pytanie dotyczące zdalnego dostępu do panela. Mianowicie jedna z maszyn w zakładzie w którym pracuje posiada panel TP177B color 6". Panel podłączony jest do zakładowej sieci Ethernet. Wizualizacja na danym panelu wykonana jest w programie WinCC flexible 2008. Posiadam oryginalny projekt w danym programie do powyższego panela. Chciałbym dokonać zdalnego połączenia do panela TP177B. Przy pomocy jakiej aplikacji mogę tego dokonać?? Co musze zrobić aby mieć taką możliwość?? Czy trzeba wykupić jakąś licencje?? Czy należy dokonać aktywacji jakichś specjalnych funkcji w projekcie zapisanym w WinCC flexible?? Proszę o pomoc w danym zagadnieniu :) Z góry serdecznie dziękuje

0 4
  • SterControl
  • #2 16 Mar 2011 19:47
    Thomash3
    Poziom 12  

Witam,

Potrzebny jest do tego dodatek do WinCC Flexible o nazwie Sm@rtService. Dzięki niemu będziesz mógł zalogować się do panelu z dowolnej przeglądarki intenetowej w komputerze podpiętym do sieci do tej samej sieci Ethernet co panel.

Pozdrawiam
    Thomash3

0
  • SterControl
  • #3 16 Mar 2011 21:36
    crew1988
    Poziom 14  

W zakładce WinCC flexible w Menu Start posiadam coś takiego jak sm@rt client?? Na internecie znalazłem że znowu jest jeszcze sm@rt access :) Więc dokładnie jak dokonać danego podłączenia do pulpitu??

0
  • #4 16 Mar 2011 21:58
    Thomash3
    Poziom 12  
  • #5 03 Sty 2012 09:21
    Miglans_87
    Poziom 13  

Witam, jeśli jesteś w sieci razem z Panelem to wystarczy uruchomić symulacje na komputerze. A twoja wizualizacja będzie ściągać dane ze sterownika, tak jak to robi Panel. Masz wówczas możliwość oglądania stanów, załączania i wyłączania... Jednym słowem twój komputer robi się panelem.
    Jest to bardzo wygodne. Jeśli chodzi o Smart@Acces to musisz w Panelu wejść w ControlPanel, następnie w WiccFlexibleInternetSetting, tam musisz ustawić login i hasło. Ale nie każdy Panel ma tą opcje.
    Powodzenia.

0