Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

matryca dziwne plamy i paski

16 Mar 2011 23:37 2753 7
  • Poziom 8  
    witam...laptop sony vaio vgn ns21z
    może od początku, kiedyś kiedyś pojawiła mi sie juz jedna taka plama ale zeszła, ponad 2 miesiące było ok, niedawno trochę rozlał mi sie napój i kapnęło na matryce, wytarłem ale domniemam ze od tego to jest, nie mam pojęcia od czego sie zrobiła ta druga u góry...(wiem ze kiedyś zeszła i żadnego śladu nie było) paski na dole ekranu zaczęły sie pojawiać stopniowo od czasu plam poszerzyły sie o ok połową grubości, zmieniają odcień zależnie od koloru okien czy tapety...pomiędzy nimi sa delikatne szparki przez które widać kursor myszki

matryca dziwne plamy i paski matryca dziwne plamy i paski matryca dziwne plamy i paski matryca dziwne plamy i paski

doradźcie czy to jest wina tylko matrycy czy może układ graficzny właśnie sie ze mną zegna? jak to można samemu sprawdzić i jak ewentualnie usunąć...aha zrzut ekranu wszystko dobrze pokazuje...z góry dzięki za pomoc
  • Poziom 8  
    a cos wiecej mozna na ten temat? czym to mogło byc spowodowane np? czy jest wykonalana wymiana matrycy w domowych warunkach? wymianiac samą matryce czy z inwerterem?
  • Poziom 32  
    Wystarczy samą matryce wymienić... a spowodowanie mogło być niewłaściwym zamykaniem klapy, upadkiem bądz po prostu puściły łączenia panelu lcd od płytki, da sie wymienic bez problemu w domu.
  • Poziom 35  
    Używany ekran to koszt około 200zł, wymiana polega na odkręceniu kilkunastu śrubek i wpięciu dwóch kabelków- sygnałowy i od podświetlenia.
    Podczas rozbierania można robić zdjęcia żeby się przy składaniu nie pomyliło.
    W razie potrzeby posiadam ekran od Sony, pisz na PW.

Plamy tego typu to najczęściej powstają wskutek zgniecenia laptopa, nie widziałem sytuacji by powstały same z siebie.
  • Poziom 8  
    tak tylko ze plamę już kiedyś miałem, zniknęła i nie było po niej żadnego śladu, piszecie ze polega na przepięciu kabla wielopinowego i od podświetlenia, problem w tym że przy inwerterze mam dwa kable z różnymi końcówkami...to normalne???
  • Poziom 32  
    Bo jeden idzie z zasilaniem na inverter a drugi z invertera na świetlówke.
  • Poziom 8  
    aha, czyli od matrycy jest tylko jeden na inwerter, oki, wiedza się poprawiła, o dziwo jedna z plam się przesuneła a tam gdzie była wtedy obraz jest super...tylko te paski na dole sie poszerzają...