Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konto na Allegro - uwagi dla nowych użytkowników

17 Mar 2011 08:46 4702 25
  • Poziom 15  
    Jest już kilka wątków dotyczących sprzedaży internetowej, ale z uwagi, iż nie znalazłem wyczerpujących informacji, założyłem ten temat.
    Zamierzam zacząć prowadzić drobną sprzedaż na Allegro i w związku z tym mam pytanie.
    Czy zarejestrować się pod nazwą swojej firmy, czy też używać jakiejś innej nazwy ?
    Widzę, że można tam również założyć coś w rodzaju własnego sklepu.
    Co mi to daje ?
    Nie mam żadnego doświadczenia jeśli chodzi o sprzedaż internetową i jeśli ktoś zechce podzielić się swoimi doświadczeniami i uwagami, to będę naprawdę wdzięczny.
  • Poziom 12  
    Rejestruj się pod jakim chcesz nickiem ale dobrze jest mieć taki jak własna strona www ;)
    Adres mailowy podaj taki sam jak domena.
    Ja mam www.gsmwarszawa.pl@gmail.com i nikt sie nie czepia.
    Sklepy odpuśc, nie warto w to wchodzić.
  • Poziom 12  
    Tak jak napisał jeden z przedmówców, zdecydowanie daj nazwę nicka taki jak stronka www (jeśli posiadasz), w ten sposób robisz sobie dodatkową reklamę jeśli chodzi o nazwę.
  • Poziom 12  
    MrMajst3r ale oni nie powiedzą tego żeby nick był jak domena :-D
  • Poziom 11  
    Witam

TYLKO jak będziesz miał za duże obroty na koncie to Urząd Skarbowy może się zainteresować czy płacisz podatki !!
  • Poziom 11  
    Jest bardzo dobra książka z której można dowiedzieć się wiele rzeczy. "Allegro.pl Jak zarabiać duże pieniądze na aukcjach internetowych"
  • Poziom 15  
    jacekr napisał:
    ....TYLKO jak będziesz miał za duże obroty na koncie to Urząd Skarbowy może się zainteresować czy płacisz podatki !!

Tu akurat nie powinno być problemu. Sprzedaż zamierzam prowadzić w ramach swojej działalności gospodarczej.

Mateusz9595 napisał:
    Jest bardzo dobra książka z której można dowiedzieć się wiele rzeczy. "Allegro.pl Jak zarabiać duże pieniądze na aukcjach internetowych"

Cenna uwaga. Już znalazłem ją w googlach i pewnie zamówię.
  • Poziom 11  
    Zgadzam się reklama dziś podstawą sukcesu !
  • Poziom 15  
    Mateusz9595 napisał:

Porad w książce, udziela między innymi niejaki "Pollena1". Wpiszcie w wyszukiwarkę na stronie aukcyjnej. Jak tak ma wyglądać uczciwy handel, to ja dziękuje bardzo :)
  • Poziom 20  
    Mateusz9595 napisał:

I pewnie całkiem przypadkiem tę książkę można kupić właśnie na allegro i..... zarobić na niej :twisted:
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Mateusz9595 napisał:

A w tej książce jest właśnie napisane, że aby zarobić na Allegro duże pieniądze to należy napisać książkę pod tytułem "Allegro.pl Jak zarabiać duże pieniądze na aukcjach internetowych" i zacząć ją sprzedawać na Allegro.
  • Poziom 13  
    DrHause napisał:
    Zamierzam zacząć prowadzić drobną sprzedaż na Allegro

drobną, panie jacekr :)
  • Poziom 11  
    Ale w tej książce jest jeszcze napisane jak tworzyć aukcje. Ogólnie jest dużo na temat sprzedaży i użytkowania allegro.
  • Poziom 12  
    Mam tą książkę i wiele to ona mi nie pomogła... Ale warto przeczytać, bo dla nowego płatnika haraczu może coś wnieśc.
    Resztę podpowie ... życie.
  • Poziom 15  
    Założyłem konto.
    Na początku pierwszą rzeczą, która mi się nie podoba, to brak telefonicznego kontaktu. Jedyna droga do jakichkolwiek rozmów, to wysłanie maila i długie czekanie na odpowiedź. Myślałem, że tak poważny portal działa na trochę innych zasadach.
  • Poziom 12  
    DrHause - jeszcze się kilka razy zdziwisz.
    Generalnie admini AlleDno olewają wszystkich równo, a odpowiedzi to jeden wielki bełkot.
    Ich interesuje Twoja KASA i niewiele więcej.
  • Poziom 15  
    Założyłem ten wątek, więc pozwolę sobie na pytania dotyczące tego portalu.
    Wyjaśnijcie mi, jakie znaczenie będzie miało dla mnie, że będę zalogowany jako firma ?
    Jak Allegro rozlicza się z użytkownikiem ?
    Byłem przekonany, że podaje im dane do Faktury VAT, przysyłają mi fakturę i robię im przelew, ale zagłębiając się w ich zasady zaczynam mieć co do tego pewne wątpliwości.
  • Poziom 11  
    jako FIRMA raz w miesiącu wystawiają F-re VAt a płacisz pod koniec miesiąca ;)
    płatność a wystawienie f-ry prawie się zbiegają w czasie
    a różnica w płatności jako priv a firma nie ma różnicy. Wyślą ci przypomnienie na maila. logujesz sie klikasz w "ikonę" swojego banku i za pomocą chyba "płatności.pl" realizujesz przelew, albo wpłacasz na poczcie.
  • Poziom 14  
    Witam
    Handluje na All-u od czasów jak jeszcze wszystko było za free, wystawianie, prowizje itp. Na początku było ok ale tak jak Oni obecnie olewają klienta, czyli nas sprzedawców... woła o pomstę. Zapominają kto im płaci faktury....
    Brak słów.
    Sprawę własnej domeny na All-u w nazwie czy to na stronie wszyscy znają, jak tylko gdzieś dodasz info lub reklamę swoją to ma bana...
    To samo dotyczy reklamacji opłat np.: za anulowanie sprzedaży bo klient zrezygnował... można pisać i pisać...

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Czy korzystacie z funkcji Płacę z Allegro ?
    Nie szybciej i prościej jest za pobraniem pocztowym lub przez kuriera ?
  • Poziom 11  
    DrHause napisał:
    Czy korzystacie z funkcji Płacę z Allegro ?
    Nie szybciej i prościej jest za pobraniem pocztowym lub przez kuriera ?

Płacąc z allegro pieniądze sprzedający otrzymuje w ciągu kilku minut na wirtualnym koncie w allegro, a następnego dnia roboczego na swoim koncie.
    W ten sposób przesyłka jest tańsza niż pobraniówka.
    JA preferuje w ten sposób finalizacje transakcji jako sprzedający i jako kupujący.
  • Poziom 11  
    Ja pozwolę się z tym nie zgodzić. Płatności z Allegro to jest kolejny okropny pomysł Allegro i nie tylko ja jestem tego zdania (choćby na forum Allegro można znaleźć i poczytać opinie innych). Przelew tak szybko nie idzie... Wg regulaminu serwisu obsługującego płatności w Allegro pieniądze mogą iść do 23h na wirtualne konto użytkownika w Allegro. Potem dopiero stamtąd można przelać pieniądze na swoje konto w banku co trwać może kolejny dzień. Ja z tego jako kupujący nie korzystam już dwa razy się zawiodłem, kiedy to pieniądze przelano na zupełnie inne konto niż podałem i potem odkręcanie wszystkiego zajęło 2 tygodnie (2 tygodnie dłużej zamawiałem produkt), jako sprzedający też tego nie preferuję, bo po pierwsze kasa idzie często bardzo długo lub może być taka sytuacja jak wspomniana wcześniej. A potem to kupujący ma do Ciebie pretensje że go oszukujesz bo od Allegro dostał info że kasa przelana a u Ciebie i tak nie ma... Prościej to jest zrobić normalny przelew międzybankowy, albo zapłacić przy odbiorze (szybciej dla kupującego :D ).
  • Poziom 14  
    Pikalk napisał:
    Ja pozwolę się z tym nie zgodzić. Płatności z Allegro to jest kolejny okropny pomysł Allegro i nie tylko ja jestem tego zdania (choćby na forum Allegro można znaleźć i poczytać opinie innych). Przelew tak szybko nie idzie... Wg regulaminu serwisu obsługującego płatności w Allegro pieniądze mogą iść do 23h na wirtualne konto użytkownika w Allegro. Potem dopiero stamtąd można przelać pieniądze na swoje konto w banku co trwać może kolejny dzień. Ja z tego jako kupujący nie korzystam już dwa razy się zawiodłem, kiedy to pieniądze przelano na zupełnie inne konto niż podałem i potem odkręcanie wszystkiego zajęło 2 tygodnie (2 tygodnie dłużej zamawiałem produkt), jako sprzedający też tego nie preferuję, bo po pierwsze kasa idzie często bardzo długo lub może być taka sytuacja jak wspomniana wcześniej. A potem to kupujący ma do Ciebie pretensje że go oszukujesz bo od Allegro dostał info że kasa przelana a u Ciebie i tak nie ma... Prościej to jest zrobić normalny przelew międzybankowy, albo zapłacić przy odbiorze (szybciej dla kupującego :D ).

Zgadam się z tym....
  • Poziom 11  
    Nie popieram przedmówców. Sam sprzedaje jak i kupuje poprzez place z allegro, i ani razu nie spowodowało to jakiś perturbacji z przelewami. a jako sprzedający wole mieć pieniądze szybko na koncie niż wysyłka za pobraniem przez pocztę i powrót pieniędzy na konto po około tygodniu.
  • Poziom 11  
    jacekr napisał:
    Płacąc z allegro pieniądze sprzedający otrzymuje w ciągu kilku minut na wirtualnym koncie w allegro, a następnego dnia roboczego na swoim koncie.
    W ten sposób przesyłka jest tańsza niż pobraniówka.
    JA preferuje w ten sposób finalizacje transakcji jako sprzedający i jako kupujący.

jacekr napisał:
    (...) a jako sprzedający wole mieć pieniądze szybko na koncie niż wysyłka za pobraniem przez pocztę i powrót pieniędzy na konto po około tygodniu.

Dlatego najszybszym i najbezpieczniejszym wyjściem dla sprzedającego jest otrzymanie zapłaty poprzez normalny przelew międzybankowy/lub internetowy, wtedy pieniądze są nawet jeszcze tego samego dnia na koncie bankowym (ewentualnie dzień później a nie tydzień) i nie trzeba się bawić i ich przelewać następnego dnia z allegro. Co do pobrania wyraźnie zaznaczyłem że jest dobra dla kupującego nie sprzedającego.
    To tak gwoli wyjaśnienia jeżeli mnie ktoś źle zrozumiał, nie zamierzam się kłócić.