Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Multimetr Unit UT70A - nietypowe zachowanie.

pafnucy_ 17 Mar 2011 08:53 4780 6
Tespol
    pafnucy_
    Level 9  
    Zakupiłem ostatnio multimetr Unit UT70A i zauważyłem, że miernik automatycznie wyłącza się po około 15 minutach użytkowania. Po czym normalnie reaguje na ponowne włączenie i znowu wyłącza się po 15 minutach. W instrukcji znajduje się wzmianka o funkcji auto power - off. Tyle, że informuje ona o wyłączaniu się miernika po 15 minutach "bezczynności". Mój wyłącza się mimo wykonywania "wszelakich operacji" na przyciskach, pokrętłach itd oraz dokonywaniu pomiarów- czyli na pewno nie w stanie bezczynności. Moje pytanie jest takie - czy to normalne w tych miernikach (a instrukcja jest nieścisła) - czy to jakiś "feler" który warto reklamować.
  • Tespol
    stanislaw1954
    Level 43  
    Witam.
    Funkcja auto power- off w/g mnie to wyłączenie urządzenia po całkowitej bezczynności ( w tym przypadku po 15 min.).
    Warto reklamować.
  • Tespol
    ja-kenaj
    Level 26  
    Powinna być funkcja ustawiania czasu bezczynności miernika według potrzeb posługującego się urządzeniem. Zgłoś do reklamacji.
    AndyPola
    Level 11  
    Witam. Miernik uniwersalny Unit UT 70A posiadam od 2006 roku. Multimetr od chwili włączenia, bez względu na to, czy jest w stanie bezczynności, czy też pracujemy na nim, po okresie ok. 15 minut samoczynnie się wyłączy. Trzeba ponownie włączyć go do pracy. Sprawdziłem to dziś kilka razy, na własnym egzemplarzu. Myślę, że nie ma raczej szans, by reklamować go z tego powodu. Nie znalazłem też informacji, by można było w tym modelu wyłączyć funkcję samoczynnego wyłączenia. Myślę, że niedokładny jest opis w instrukcji obsługi. Przesyłam pozdrowienia.
    ja-kenaj
    Level 26  
    Jeśli nie upłynęło 10 dni od zakupu a miernik Ci nie odpowiada, możesz go oddać i żadać zwrotu pieniędzy.
    LuckyDj
    Level 33  
    Mój też tak ma, ale akurat wolę go włączyć ponownie niż zostawić na dwa dni włączonego (często zapominam)
    Swoja drogą wie ktoś może gdzie kupić do niego kable? Mam go kupę lat i zaczęły przerywać, próbowałem poodginać bolce we wtyczce, to jedna z czterech części bolca się odłamała (z drugim na szczęście mi się udało)
    pafnucy_
    Level 9  
    Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem. Wedle wszelkich przesłanek (znalazłem również gdzieś w innym miejscu w internecie informację - choć nie było łatwo) Unit-T UT70A - po prostu już tak ma i sam wyłącza się po około 15 minutach niezależnie od tego czy aktualnie wykonuje jakąś operację czy nie. Wersje bardziej rozbudowane np. UNI-T UT70D (jeżeli dobrze pamiętam) umożliwiają wyłączenie opcji "auto-off" poprzez dłuższe przytrzymanie wciśniętego wyłącznika przy załączaniu miernika (rzecz przydatna np. w sytuacji gdy dokonuje się monitorowania jakiegoś procesu i zapisywania danych przez RS na dysk komputera bez konieczności ślęczenia godzinami nad miernikiem - UT70 A tej możliwości nie ma ).
    Reasumując- zdecydowałem się jednak miernik zatrzymać - w sumie nie jest to rzecz aż tak uciążliwa (pytałem tylko z obawy czy oby nie kupiłem uszkodzonego). Okazuje się (jak zresztą pisali AndyPola i LuckyDj w tym wątku) - że ten miernik "tak ma". Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie - wobec powyższego temat chyba warto zamknąć.