Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka EPSON C84 pobiera tusz a nie drukuje

17 Mar 2011 08:55 4954 13
  • Poziom 8  
    Drukarka EPSON C84 pobiera tusz a nie drukuje.
    Głowica była czyszczona.
    Tak jak mi doradzono była maczana kilka godzin w płynie do drukarek i nic to nie pomogło.
    Czy coś można jeszcze zrobić by znowu drukowała czy tylko nadaje się do kosza?
  • Spec od drukarek
    lukasz_klk napisał:
    pobiera tusz

Co przez to rozumiesz? Tusz na pewno jest pompowany z pojemników do głowicy czy też zmniejsza się tylko wskaźnik poziomu atramentu w Monitorze Stanu drukarki?
  • Poziom 8  
    Tak widać że zmniejsza sie poziom tuszu po wydruku a na kartce nic nie ma ? próbowałem ją moczyć , każdą dyszę strzykawką udrażniałem płynem i po tym zabiegu myślałem że będzie ok a tu lipa , aha nie raz przy drukowaniu na papier wyrzuca krople czarnego tuszu nie wiem co jest grane .
  • Spec od drukarek
    Krople tuszu mogą być związane z tym, że drukarka jest w środku zabrudzona. Jeżeli nawet głowica jest drożna i nieuszkodzona, to ważna jest jeszcze drożność elementów pompki doprowadzającej tusz do głowicy - te elementy to: stacja parkująca głowicy, krótki wężyk, plastikowy łącznik i długi wężyk przechodzący przez mechanizm napędowy pompki i kończący się w "pampersie" z tyłu drukarki.
  • Poziom 8  
    Czyli najlepiej byłoby wyciągnąć całą głowice ( wózek ) i wyczyścić ? Tylko jak ją wyciągnąć trzeba bedzie na części rozebrać drukarkę . Po prostu było tak z nia że zaczęła drukować coraz gorzej aż przestała .
  • Spec od drukarek
    Pompka od tuszu nie ma nic wspólnego z wózkiem. Jeżeli drukarka była normalnie używana i miała tusze w miarę dobrej jakości, to takie stopniowe zanikanie wydruku może wskazywać właśnie na zatkaną pompkę.
  • Poziom 8  
    A jak ta pompka wygląda ? Czyli skoro dyszę są przeczyszczone to może właśnie ta pompka jest zatkana ?

Dodano po 1 [godziny] 4 [minuty]:

Przy czyszczeniu dysz za pomocą programu normalnie wyrzuca tusz wężykiem z tyłu drukarki wiec pompka powinna być ok lecz dalej nie drukuje wiec bede musiał chyba wyciągnąć ten wózek i zobaczyć głowicę bo nie mam już do niej siły .
  • Spec od drukarek
    Jeżeli i głowica, i pompka są drożne, a wydruku nie ma, to podejrzewam uszkodzenie elektroniki drukarki.
  • Poziom 8  
    Czyli nadaję sie do kosza , trzeba będzie kupić inną .
  • Spec od drukarek
    Jeszcze jedno pytanie: po wydaniu komendy drukowania, gdy przed pobraniem papieru karetka przejedzie szybko na lewą stronę drukarki, to czy głowica wydaje taki piskliwy odgłos?
  • Poziom 9  
    Witam.

A czy jest mozliwość ze tusz podczas transportu (nie był wyciagany) wylał się gdzieś do drukarki?? Bo pamiętam ze niedawno wymieniałem, zacząłem drukować, a tu patrze ze nie ma. Drukarka stała na tylnim panelu, głowicami w dół.
    Teraz po wymianie na nowy drukowała pare stron i poźniej na reszcie nie było tuszu. Wychodziły białe strony.

Dodam jeszcze ze w takiej pozycji stała trochę czasu..

Drukarka to Brother DCP-350C z zamiennikami.

Proszę o odpowiedź.
  • Poziom 9  
    Czylo mam zrobic to co jest napisane powyżej?? Wyczyścić wszystko ?
  • Poziom 14  
    Generalnie jak stała bez drukowania dłuższy czas to teraz nie trać czasu tylko kup nowa.

Jak zaschnie głowica to już walka z wiatrakami.