Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell D400- regeneracja baterii

17 Mar 2011 11:07 5643 10
  • Poziom 15  
    Witam. Po rozebraniu baterii od Dell d400 okazało się że jest uszkodzony bezpiecznik. Po wymianie bateria ruszyła , naładowała się do 100% a czas pracy miał być 3h. Po kilku minutach sprawność jej spadła do 15% i zaczęła migać dioda od ładowania na pomarańczowo. Odczytałem wsad z 24c01 i chciałbym prosić o reset lup poprawę jego. Bateria to9T119, 11,1V , 3800mA, 42WH, pamięć 24c01, sterownik bq8011dbt. Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Witam. Opiszę jak jest teraz. Po włożeniu do laptopa włączyła się dioda od ładowania i ładowała się bateria. Po 3 min wyłączyło się ładowanie więc odłączyłem ładowarkę i za chwilę włączyłem - znów zaczęło ładować. Po następnych 5 min znów to samo ale we właściwościach baterii jest 100% naładowania ( w biosie też ) ale jak odłączę ładowarkę laptop wyłącza się i nie można włączyć na baterii. Wskaźnik na baterii też wskazuje max ( 5 diodek się świeci ). Coś można jeszcze zrobić ?
  • Poziom 30  
    Ogniwa pewna sa do wymiany za duze roznice napiec sa miedzy nimi , pewno sterownik sie zablokowal zakladajac ze bezpiecznik jest sprawny.Jak rozbierales nie zrobiles zadnego zwarcia niechcacy? Mozna by pokusic sie o zmontoweanie uladu na 7405 i zobaczyc co ja doklaniej boli.
  • Poziom 29  
    Chyba nie ma się co oszukiwać, bateria straciła pojemność dlatego szybko się ładuje i szybko rozładowuje.
    Akumulatorki mają określoną liczbę cykli ładowania, np. może to być 1000 czy 1500 cykli, później mogą trzymać, ale nie muszą.
  • Poziom 15  
    Witam. Jeśli chodzi o zwarcie , chyba nie zrobiłem, bezpieczniki sprawne. Jeśli chodzi o ogniwa to podłączyłem je bez elektroniki pod żarówkę 12v 21w i świeciła ze 2 godziny ostrym światłem. Po tym czasie włożyłem elektronikę a wskaźnik diodowy na baterii dalej świeci na max - 5 diodek. Coś chyba ze sterownikiem. Odczytałem jeszcze raz wsad , pewne komórki zostały zmienione więc jeszcze raz wgrałem wsad zmieniony przez kolegę "misiozol" i teraz bateria nie jest ładowana. Na dellu zapala się na chwilkę dioda ładowania i gaśnie. We właściwościach bateria jest rozpoznawalna ale ładowania brak, na baterii diody się nie świecą.
  • Poziom 29  
    Zazwyczaj w każdym urządzeniu czy telefon czy laptop bateria nie jest rozładowywana do tzw. zera tylko do minimalnie bezpiecznego napięcia akumulatorka.
    Akumulatorki nie lubią rozładowania poniżej dopuszczalnej granicy i bardzo często uszkadzają się przy czymś takim, ich pojemność oraz sprawność ulega bardzo znacznemu spadkowi.
    Owszem żarówka będzie świecić do czasu całkowitego rozładowania, dlatego nie jest to miernik na którego pomiarach można się opierać.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Te wszystkie informacje są zawarte w podwieszonych artykułach, które to Kolega <jacek antoszczak> był zobowiązany przeczytać najpierw. Zanim zaczął zadawać pytania na tym forum. Wiadomo, że żarówka jest tylko pomocna przy testach ogniw, a bez multimetru się nie obejdzie. Jest on konieczny, do sprawdzenia kondycji ogniw.
  • Poziom 14  
    Witam chciałbym pomocy, aby ktoś mi przerobił wsad z bateri dell c600. Bateria trzyma 30 minut, ogniwa są sprawne. Mają po równo napieć i bez elektroniki 2 godziny świeci h7 i bateria jeszcze żywa myśle, że problem mam w eeprom 93c56.
  • Poziom 2  
    Czy ktoś mógłby dokładnie opisać jak regenerować baterię do Dell D400 ?
  • Poziom 15  
    Witam. Kupiłem nową baterię. Kończę temat.