Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przedłużka wejści microsd

1qa2ws3 17 Mar 2011 14:02 1725 7
  • #1 17 Mar 2011 14:02
    1qa2ws3
    Poziom 7  

Zastanawiam się czy mogę kupić/zrobić kabel który z jednej strony by miał czytnik kart microsd a z drugiej strony, zrobić coś takiego bym mógł włożyć to do wejścia microsd w urządzeniu, ewentualnie mogło by to być miniusb.

Chce zamontować na stałe nawigację w swoim samochodzie i kiedy bym to zrobił już nie miałbym dostępu do karty by ją wyciągnąć, dlatego pomyślałem o przedłużeniu tego wejścia
    Mam nawigację VORDON 7". Mam nadzieje, że w dobrym miejscu umieściłem temat, jest to bardziej problem komputerowy niż z nawigacją:)

• #2 17 Mar 2011 16:29
    tronic1
    Spec od komputerów

Na mini usb będzie bardzo proste. Czytnik usb + kabelek USB-mini usb. Nic nie musisz dorabiać, przerabiać.

• #3 17 Mar 2011 17:03
    maras2003
    Poziom 29  

Najpierw musiałbyś się dowiedzieć czy możesz do tej nawigacji podpiąć urządzenia USB (USB HOST, USB OTG - pod tymi hasłami szukaj).
    Jaki tam masz Windows?

• #4 17 Mar 2011 23:45
    1qa2ws3
    Poziom 7  

Teraz tak sobie pomyślałem, że pod miniusb nie mogę podpiąć, ponieważ tam jest podłączona ładowarka i co w takim wypadku?

• #5 17 Mar 2011 23:47
    Adrian_1591
    Poziom 28  

Zrobić coś na wzór rozdzielnika ;)

• #6 18 Mar 2011 09:59
    1qa2ws3
    Poziom 7  

Czyli wyglądało by to tak:

Nawigacja miniUSB=> przejściówka kolankowa miniUSB=>kabel miniUSB/USB=>rozgałęźnik USB=>
    =>czytnik kart a w nim karta mircosd
    =>przejściówka UBS/miniUSB=>kabel ładowarki miniUSB/zapalniczka samochodowa

Przejściówka kolankowa musi być, bo inaczej się nie zmieszczę w zabudowie, a rozgałęźnik USB będzie z 4 końcówkami (bo taki znalazłem najtańszy na allegro)
    Przed zakupem najpierw sobie sprawdzę czy w ogóle będzie mi czytać kartę z adaptera.

Zastanawia mnie jedno, czy takie rozgałęzienie nie wpłynie na szybkość urządzenia i czy w ogóle wpłynie to na jakość eksploatacji. Raz już spaliłem jeden przedmiot przez stosowanie za dużej ilość rozgałęźników, ale to było nie na gniazdach USB:)

Przeglądam trochę sklepy internetowe i nie mogę nigdzie znaleźć wytłuszczonej u góry "przejściówka UBS/miniUSB". można coś takiego w ogóle kupić?

• #7 18 Mar 2011 10:57
    tronic1
    Spec od komputerów

Hm, podstawowa sprawa czy urządzenie będzie czytało kartę wpiętą w USB. Jeżeli tak to już jesteś w domu. Do zasilania, ładowania łączysz tylko plus i minus równolegle. Przejściówka USB>miniUSB to zwykły kabelek, kupisz bez problemu. http://pasazgsm.pl/pl/uniwersalny-kabel-usb-mini-usb.html

• #8 18 Mar 2011 13:35
    1qa2ws3
    Poziom 7  

Tylko, że wszędzie można kupić kabel: wejście miniUSB/ wyjście USB (i taki też jest w liknu), a ja tutaj potrzebuję wejście USB / wyjście miniUSB tak bym mógł do niego włączyć kabel zasilający (kabel zasilający do gniazda zapalniczki jest zakończony miniiUSB a nie USB)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME