Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

3 drożny głośnik Pyle wofer nie chodzi

17 Mar 2011 15:12 1248 4
  • Poziom 2  
    Witam posiadam głośniki Pyle Pl573BL 3 drożne i w jednym głośniku wofer nie chodzi jak go dotykam palcami to nawet nie drgnie jakby był normalnie przyssany przez ten magnes,odczepiłem magnes i głośnik się rusza jak dotykam palcami i widze że cewka nie jest spalona

a i jeszcze dodam że jak podłącze ten głośnik do wzmacniacza to ta mebrana drga i wydaje średnie tony

Jestem Laikiem i prosze o pomoc
  • Poziom 21  
    Odczepiłeś magnes!? Sprawdź czy za zwrotnicą jest sygnał.
    PS. Poczytaj jak działa głośnik. Magnes jest niezbędny.
  • Poziom 2  
    Odczepiłem ale tylko żeby zaglądnąć czy to nie spalona cewka no i cewka jest ok i założyłem spowrotem magnes i w momencie kiedy zakładam magnez wofer się robi sztywny i wydaje tylko średnie tony
  • Poziom 21  
    OK zacznijmy od tego że to nie głośnik 3 drożny tylko szerokopasmowy z dwoma "przecinaczkami" a nawet chyba jednym bo to najmniejsze cuś jest jako atrapa do poprawienia wyglądu (miałem kiedyś takie głośniki). Jeśli cewka nigdzie nie trze to jedyną możliwą przyczyną zaistniałej sytuacji mogą być magnetyczne właściwości membrany ;) Może masz na membranie opiłki metalu i przyciąga je magnes, miałem kiedyś taki problem jak położyłem tweeter na warsztacie w garażu, twój głośnik jest trochę większy, ale to jedyne logiczne wyjaśnienie.
    Pytania:
    Jak odczepiłeś ten magnes ? Przecież on jest klejony.
    Problem pojawił się sam z siebie, czy po jakimś twoim działaniu ?
  • Moderator CarAudio
    Mnie bardziej interesuje jak to bez wycentrowanie poskładał do kupy ;)