Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Mondeo 1.6 kat. 1995 zablokowany zamek

Resist_34 17 Mar 2011 15:42 3945 3
    Resist_34
    Level 25  
    Witam.
    Proszę o pomoc - jak otworzyć zamknięte i zablokowane tylne lewe (za kierowcą) drzwi ?

W aucie w ogóle nie działał centralny,drzwi prawe przednie nie otwierały się z zewnątrz,lewe przednie nie dały się zamknąć kluczykiem...
    Po naprawie zgnitej wiązki,demontażu,oczyszczeniu i nasmarowaniu obu przednich zamków i klamek oraz wymianie podwójnego switcha przy wkładce w drzwiach kierowcy wszystko prawie wróciło do normy.
    Prawie,ponieważ drzwi za kierowcą w żaden sposób nie mogę otworzyć (ani od środka,ani od zewnątrz),chociaż siłownik w zamku pracuje tak jak inne.
    Zauważyłem też,że przy zamykaniu auta wewnętrzna klamka w tych drzwiach zaczyna "chować się" we wnękę klamki,ale po chwili odskakuje w pozycję neutralną.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Artur h
    Level 19  
    Spróbuj ściągnąć uszczelkę drzwi na wysokości zamka. Powinien częściowo być widoczny rygiel zamka pomiędzy krawędzią drzwi a błotnikiem.Podważenie śrubokrętem powinno otworzyć zamek.W galaksym to działa.
    grzechu40
    Level 21  
    Jak otworzysz drzwi kierowcy to widać przelotkę gumową tylnych drzwi(na dole) sprawdź czy nie są tam złamane przewody albo podnieś dywanik podłogowy przy drzwiach kierowcy i sprawdź stan wiązki progowej.
    Resist_34
    Level 25  
    Witam ponownie i dziękuję @Artur h za "trop"
    Sprawa nie była taka prosta i sposób z podważeniem śrubokrętem niestety nie zadziałał- może dlatego, że zapadka/blokada zamka w drzwiach jest w dolnej jego części, pod ryglem (w tym wypadku blokada ta była jeszcze "zasyfiona" i zatarta)
    Po konsultacji z kolegą i właścicielem auta jednocześnie,zdjąłem boczną tapicerkę (pod napinaczem pasów) i wywierciłem otwór na wysokości dolnej części rygla (otwór na koniec zaślepiony gumową zaślepką)
    Starym śrubokrętem na końcu nieco wygiętym w literę L, udało się "namacać" tą blokadę-po jej siłowym wciśnięciu drzwi stanęły otworem... :D
    W zamku wygięty był nitowany "bolec" i pęknięty plastik na nim - służył do "popychania" wspomnianej blokady.

@grzechu40 - dzięki za odzew,lecz jak napisałem wiązki poszły na "pierwszy ogień".Zgnita była przy fotelu pasażera-po naprawie wszystkie zamki ruszyły (także w tych drzwiach)