Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

s7 10.5 zapamietanie zmiennych przy zaniku zasilania

bronx_XJ 17 Mar 2011 17:19 2732 10
SterControl
    bronx_XJ
    Level 20  
    Witam, gdzie znajdę opcję zapamiętania ( przypisania do pamięci) zmiennej ( wartości liczbowej), tak aby po zaniku zasilania wartość ta została zapamiętana?
    W manualu znalazłem tylko tyle :
    Pamięć trwała do trwałego przechowywania 2048 bajtów danych. Użytkownik możne sam decydować, które dane mają być zapamiętywane....."
    strona 46 I tyle, tworzę blok DB wstawiam zmienną, zaznaczam retain i rybka.
    Zawsze startuje od zera.
  • SterControl
    Thomash3
    Level 13  
    Spróbuj zaznaczyć w PLC Tags zapamiętywanie danych. Wybierz w PLC Tags ikonkę tą co na obrazku poniżej:

s7 10.5 zapamietanie zmiennych przy zaniku zasilania

Zaznacz, ile bajtów licząc od MB0 będzie zapamiętywanych, to powinno rozwiązać sprawę.

Pozdrawiam
    Thomash3
    bronx_XJ
    Level 20  
    Thomash3 przerabiałem to już i zero, ale może popełniłem błąd. Jutro jeszcze raz przećwiczę Twoją sugestię, dzięki.
  • SterControl
    jakubch86
    Level 15  
    w blokach danych zaznacz opcje retain oraz dla markerów w ustawieniach sprzętowych możesz wybrać obszar pamięci która ma być pamiętana
    bronx_XJ
    Level 20  
    jakubch86 wrote:
    w blokach danych zaznacz opcje retain ...

To na bank nie działa - dziś testowałem
    bronx_XJ
    Level 20  
    Sprawdzałem teraz z zaznaczeniem ile MB ma pamiętać w Tag-ach.
    Dalej kaplica.
    Licznik zlicza detale wypadające z linii, wynik ładuje do MD10. ( która niby ma być pamiętana) Wywala zasilanie, i wynik zliczania się gubi :(
    piotr_krak
    Level 24  
    W pamięci typu M dane zawsze Ci znikną po zaniku napięcia. Wykorzystaj dane w blokach DB i gotowe.
    chive
    Level 2  
    Jeśli zapisujesz do MD10, to musisz ustawić Retentive memory na minimum 14, gdyż MD10 to 4 bajty:MB10 do MB13, +1 dla MB0 to razem 14.

Pozdrawiam
    bronx_XJ
    Level 20  
    caly czas startuje mi od zera.....
    mógłby ktoś wystawić kod z ustawieniami, a zarazem sprawdzonym pamiętaniem na swoim cpu?
    jakubch86
    Level 15  
    kolego a może wartośc przy starcie CPU jest nadpisaywana przez wartość licznika równą 0 i dlatego masz zero
    bronx_XJ
    Level 20  
    jakubch86 wrote:
    kolego a może wartośc przy starcie CPU jest nadpisaywana przez wartość licznika równą 0 i dlatego masz zero

Nie, już nawet wywaliłem licznik i zapisuje jakąś liczbę do komórki z DB i też nie pamięta. Albo coś źle mam ustawione albo ten step7 coś mataczy, bo żeby nie pamiętało w DB wpisanej liczby na sztywno to nie wiem co by się miało dziać.