Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Małe pytanie!

11 Lut 2003 14:58 2718 7
  • Poziom 17  
    Mam pytanie: czy czarny kartridż od drukarki HP DJ 695C będzie pasował do drukarki HP DJ 610C ? Z góry dzięki za odpowiedź!
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    według danych katalogowych - nie
  • Poziom 33  
    Do drukarki HP DJ 695C można wogóle założyć następujące głowice:
    • 1. 51649ne (11 ml) kolorowa głowica
      2. 51649ae (22.8 ml) kolorowa głowica
      3. 51629ae (40 ml) czarna głowica
      4. 51629ge czarna głowica "do sporadycznego drukowania"
      5. c1816ae (23 ml) głowica Foto

Natomiast do drukarki HP DJ 610 można założyć takie głowice:
      1. c1816ae (23 ml) kolorowa głowica
      2. 51649ne (11 ml) kolorowa głowica
      3. 51649ae (22.8 ml) kolorowa głowica
      4. c6614de (28 ml) czarna głowica
      5. c6614ne czarna głowica "do sporadycznego drukowania"

Więc wobec powyższego jasno wynika, że czarne głowice niestety nie będą Ci pasować :cry: Jedynie jak jasno z tego wynika możesz przemieniać między tymi drukarkami tylko głowice z kolorowym tuszem (symbole 51649ne oraz 51649ae)
  • Poziom 17  
    Ja miałem w swojej drukarce HP DJ 610C głowicę C6614A (czarna 20 ml) i drukarka działała (pewnego dnia przestała działać a z głowicy wydobywał się dymek!). W Twoim spisie nie ma tego modelu. Czy to znaczy,że nie wszystkie wymieniłeś i że mogą być jeszcze jakieś na rynku, które pasują do 610C? Co to są te głowice do "sporadycznego drukowania" ?
  • Poziom 33  
    Były faktycznie takie atramenty. Jednak pisząc swój poprzedni post opierałem się na źródłach HP, więc wymienione jest to, co w tej chwili jest dostępne na rynku.
    Co do zakładania innych atramentów, to na przyszłość nie polecam takich manewrów. Ciesz się, że dymek poleciał ci tylko z głowicy, a nie z drukarki ... :wink:

Głowica "do sporadycznego drukowania" jest to poprostu głowica z mniejszą ilością atramentu. W takich głowicach jest w przypadku c6614ne - 14ml tuszu, a w 51629ge - 20ml, gdzie w ich "dużych" odpowiednikach jest odpowiednio 28ml i 40ml. Nietrudno się domyślić, że jest tego tuszu po prostu o 50% mniej. Swoją drogą, to ciekaw jestem dlaczego te atramenty HP określa jako "do sporadycznego drukowania" ... :?
  • Poziom 17  
    Dzięki Lem. Czy jak poszedł mi dymek z czarnej głowicy, to jest możliwe, że coś się uszkodziło jeszcze oprócz tego w samej drukarce? Wykonałem wszelkie czynności czyszcząco-konserwacyjne ale nie wiem czy po zakupie głowicy drukarka ruszy.
  • Poziom 33  
    Aktor napisał:
    ...Czy jak poszedł mi dymek z czarnej głowicy, to jest możliwe, że coś się uszkodziło jeszcze oprócz tego w samej drukarce? Wykonałem wszelkie czynności czyszcząco-konserwacyjne ale nie wiem czy po zakupie głowicy drukarka ruszy.

Na to pytanie trudno jest odpowiedzieć i chyba nikt tutaj z forum nie jest w stanie dać Tobie takiej czy innej jednoznacznej odpowiedzi. Kup po prostu taki atrament, załaduj do drukarki i zobacz, czy drukuje. Jeśli drukuje to problem z głowy, a jeśli nie to .... trzeba będzie temu coś zaradzić....
  • Poziom 17  
    Zakupię głowicę i zobaczę czy drukarka ruszy. A tak w ogóle, to głowica C6614A jest to oryginalna głowica z jaką się tę drukarkę kupuje. Czyli to nie tak, że założyłem sobie dowolny atrament. Dam znać jak założę nową głowicę. Dzięki Lem! Jak drukarka nie zadziała, to chętnie skorzystam z Twoich porad i innych. Pozdrawiam!
    PS A tak na marginesie, to gdzie można najtaniej kupić kartridże, atramenty etc.? Bo jak na razie to najtaniej znalazłem na Alegro.