Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zabezpieczenie zaworu przesterowania pralki Amica

17 Mar 2011 19:21 3766 8
  • Poziom 22  
    Witam czy bezpiecznik 200mA jest dobry na zabezpieczenie zaworu przesterowania w pralce amica comfort 800 ?
    Jeśli nie to jaki dać?
  • Relpol przekaźniki
  • Specjalista AGD
    A nie lepiej zrobić to na przekaźniku?
    Przekaźnik o stykach NC (pompa), zasilanie cewki dajesz z triaka zaworu przesterowania; włączają się styki NO (nieużywane). Zraszania nie ma. I tym samym masz cały układ nieuszkodzony, o ile port procesora został nienaruszony wcześniej po jakimś wystrzale. Była o tym mowa wiele razy.
    Bezpiecznik niekoniecznie zadziała.

Producent od trzech lat zrezygnował z rozwiązania z systemem zraszania (zawór przesterowania).
    Możesz spróbować również z tego:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1927589.html
    Nie wiem, nie sprawdzałem osobiście :D
  • Poziom 22  
    To trochę dla mnie za trudne z tym przekaźnikiem, żeby jakiś rysunek gdzie co wlutować?
  • Relpol przekaźniki
  • Specjalista AGD
    leszekppp napisał:
    To trochę dla mnie za trudne z tym przekaźnikiem, żeby jakiś rysunek gdzie co wlutować?

http://www.pralkoporadnik.pol.pl/porady/wyl.html
    Tyle, że na stronce jest mały błąd w opisie. Chodzi oczywiście o przekaźnik z cewką na 230V, a nie na 22V (to na rysunku, na czerwono) :D
  • Poziom 22  
    Dzięki , zastosuję Twoją radę i wstawiam ten przekaźnik .
  • Poziom 22  
    Witam czy to rozwiązanie będzie bezpieczne aby uchronić programator przed zwarciem na zaworze przesterowania (wlutowanie tranzystora)?
    Zabezpieczenie zaworu przesterowania pralki Amica
  • Specjalista AGD
    Daj sobie spokój z programatorem - daj bezp. 300mA.
  • Poziom 22  
    wstawiłem przekaźnik tak jak radził skryn , taką samą pralkę ma Mama i z ciekawości pytam bo mam zamiar jej zabezpieczyć .
    A prorpo bezpiecznika to obojętnie na którym przewodzie go zakładamy?(bo idą 2 pomarańczowe przewody do zaworu przesterowania -do dolnej wsuwki i górnej wsuwki.
  • Poziom 22  
    U mamy wstawiłem bezpiecznik 300mA w/g rady ,,naresa''.