Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik DMX Eurolite - jak zaprogramowac

Kiss125 17 Mar 2011 20:45 2906 4
  • #1 17 Mar 2011 20:45
    Kiss125
    Poziom 8  

Witam,

Zakupiłem najpopularniejszy sterownik Eurolite.

Potrzebuję zaprogramować go tak, abym mógł nim sterować stroboskopem (2 kanały), skanerem (5 kanałów) oraz laserem (10 kanałów).

Problem tkwi w tym, że wystarczy aby każdy z tych efektów pracował w rytm muzyki oraz żebym miał możliwość wyłączania każdego z osobna. Nie potrzebuję możliwości ustawiania każdego kanału.

Czy istnieje taka możliwość, czy muszę ustawiać każdy kanał z osobna, robić sceny itd.?

Pozdrawiam

0 4
  • #3 21 Mar 2011 20:06
    Kiss125
    Poziom 8  

Dokładniej, posiadam ten sterownik
    http://www.sprzet-dyskotekowy.pl/data/gfx/pictures/large/4/9/94_1.jpg

Może mój problem przedstawię inaczej. Sterownika potrzebuję do tego, aby regulować częstotliwość błysków stroboskopu, oraz włączać i wyłączać inne efekty. Wiem, że sterownik jest przystosowany do tego aby móc jak najdokładniej ustawić każdy z efektów wg. gustu lub żeby zsynchronizować je ze sobą itp. Ponieważ jeden efekt posiada 5 kanałów,a drugi 10, wiec żeby każdy efekt ustawić żeby świecił na przemian dostępnymi efektami (kolory, kształty, położenie na parkiecie) Zajęłoby to strasznie dużo czasu, wręcz nie wiem czy to jest możliwe, ponieważ kombinacji efektów byłoby bardzo dużo. Dlatego potrzebuję aby efekty świeciły w rytm muzyki (posiadają wbudowane mikrofony) oraz żeby były w trybie automatycznym (na przemian kolory itp.)

Dlatego moje pytanie, czy jest możliwość aby tak to wszystko ustawić?

0
  • #4 21 Mar 2011 20:29
    AQQ02
    Poziom 9  

Osobiście tym sterownikiem się nie bawiłem ale przypomina mi się, że było coś o podobnej funkcji w programie freestyler i wtedy urządzenia reagowały na muzykę. Możliwe że programowo da się to zrobić, sprzętowo ? Nie mam pojęcia.

0
  • #5 22 Mar 2011 15:13
    chengerG
    Poziom 16  

Witam ja mam "inny" sterownik a raczej obudowę co ten Eurolite.

Aby Banki ( prezentacje) poruszały się w rytm muzyki należy wcześniej zaprogramować dane Banki a później nacisnąć przycisk Music.
    Jeśli nie są zaprogramowane Banki to efekty nie będą się zmieniać.
    Co do tworzenia Banków to już własna wyobraźnia pozostaje albo filmików poszukać aby coś "skopiować"

Możesz tez zaprogramować CHASE np:

CHASE nr 1 - Stroboskop inne nie działają
    CHASE nr 2 - laser i skanery

Tylko musisz stworzyć Banki bo bez tego nie będziesz miał żadnych ruchów tymi urządzeniami.

Jak maja wbudowane mikrofony to możesz tez tak zrobić, że tylko skaner pod DMX a reszta na zwykły włącznik instalacyjny.

0