Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Akumulator do motocykla. Prośba o poradę dotyczącą firmy.

gruby33 17 Mar 2011 21:27 3729 10
  • #1 17 Mar 2011 21:27
    gruby33
    Poziom 18  

Otóż niedługo będę kupował aku do motocykla. Chciałem Yuasę ale gościu w sklepie motoryzacyjnym polecił M.Line. Powiedział, że 100zł tańszy, a jak będę o niego dbał zimą to wytrzyma niewiele mniej co Yuasa.
    A wy co sądzicie?

• #2 17 Mar 2011 21:40
    artko334
    Poziom 19  

Dołóż to 100zł i weź ten droższy, na pewno dłużej pociągnie.

• #3 17 Mar 2011 21:47
    gruby33
    Poziom 18  

Ale jak M.Line ma mi pociągnąć te 3 lata, a Yuasa 5 lat to wyjdzie na to samo.
    A może nóż widelec M.Line pociągnie dłużej.
    Dlatego szukam ludzi, którzy go mieli.

• #4 17 Mar 2011 23:12
    Breżniew
    Poziom 21  

Kup japońską Yuasę, jest lepsza.

• #5 18 Mar 2011 15:41
    gruby33
    Poziom 18  

To, że lepsza to i ja wiem. Ale nie wiem czy w tym momencie warta dopłaty 100zł. Dlatego szukam kogoś kto ma/miał M.Line. Bo jeśli M ma mi pochodzić z 3 lata to bez problemu jestem w stanie na niego wyłożyć te 140zł.

• #6 18 Mar 2011 21:47
    madpawel
    Poziom 8  

Jak ci ludzie radza Yuase to żeś się uparł na M.line... Akumulatory Yuasa sa zakładane na pierwszy montaż w japonskich motocyklach i to juz o czyms świadczy.Jesli kupisz tani chinski aku to jak wytrzyma dwa lata bedzie sukces.

• #7 18 Mar 2011 21:54
    gruby33
    Poziom 18  

Nie nie uparłem się. Tylko czekam na resztę opinie. To, że 2 ludzi napisało, że Yuasa lepsza to o niczym nie świadczy, żę co innego jest gorsze. I dlatego czekam na opinie użytkowników innych aku, a nie tylko Yuasy.
    Może jakieś inne tańsze aku godne polecania?

• #8 18 Mar 2011 22:27
    Breżniew
    Poziom 21  

W kilku swoich motocyklach miałem aku rożnych producentów, jednak polecana wcześniej Yuasa jest najlepszym wyborem. Większy prąd rozruchu, mniejszy spadek napięcia podczas dłuższego nieużywania moto, większa trwałość. Miałem yuasę YB10L - B2 w twinie R2 o wykorbieniu 180stp. który do rozruchu wymaga naprawdę sprawnego aku. Akumulator nieznanej marki (chiński?) wytrzymał u mnie rok przy sprawnym układzie ładowania.

• #9 20 Mar 2011 23:06
    gruby33
    Poziom 18  

Ok postanowiłem. Zakupię oku firmy MotoBatt
    Wszyscy ludzie, którzy go posiadają w okresie gwarancji nie mieli z nim problemów (gwarancja aż 2 lata) i po 3 sezonach również im dobrze działa. Niestety nie znalazłem żadnego motocyklisty, który by użytkował go więcej niż 3 sezony (nie to, że tyle tylko pociągnie tylko nikt taki się na razie nie zgłosił ).

• #10 30 Mar 2011 10:56
    jacgo1
    Poziom 1  

Panowie
    Nigdy nie kupujcie Varty. Rok temu kupiłem żelówkę Varty. Na zimę podłączyłem w garażu do automatycznej ładowarki. Z poprzednim Exidem robiłem dokładnie to samo przez 5 lat. Co się wczoraj okazało. Varta jest rozładowana i nie daje się naładować żadną ładowarką. Tydzień temnu skończyła się gwarancja. Próbowałem rozmawiać z dystrybutorem Johnson Controls Akumulatory, ale oni sa zadowoleni, że gwarancja się juz skończyła i mogą umyć ręce. Jestem 300zł w plecy :(. Teraz zapewne powrócę do Exide - drogo ale pewne...

• #11 03 Kwi 2011 13:57
    gruby33
    Poziom 18  

Jeśli miałem ujemne temperatur w garażu to się nie dziw. Jeśli plusowe to rzeczywiście aku do bani.

Zakupiłem MotoBatt i myślę, że pociągnie parę sezonów.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME