Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozdzielenie kablówki na 2tv

17 Mar 2011 21:27 1900 5
  • Poziom 8  
    A więc tak do domu wchodzi mi przewód podłączony jest do Tratec TSA 306p1
    Są tam 3 wyjścia
    1) 87.5-139MHz 13dB
    2) 87.5-862MHz 4db i do tego wyjścia podłączony jest TV
    3) Data 12/105 dB (jeśli się nie mylę) podłączony jest do tego wyjścia modem.
    Jedynym sposobem na rozdzielenie kablówki (chodzi mi o odbieranie na 2 odbiorniku sygnału analogowego) jest podłączenie RM-2F na wyjściu 2(tym do TV) , bo z wyjścia data na końcu kabla od modemu nie ma szans?
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    oscare napisał:
    Jedynym sposobem na rozdzielenie kablówki (chodzi mi o odbieranie na 2 odbiorniku sygnału analogowego) jest podłączenie RM-2F na wyjściu 2(tym do TV)
    tak, prawidłowy - zapewniający odpowiednie warunki do pracy modemu.

Jeśli po rozdzieleniu byłby za niski poziom sygnału na TV (pojawienie się widocznego zaszumienia obrazu) należałoby pomyśleć o rozdzielaczu aktywnym.

Cytat:
    bo z wyjścia data na końcu kabla od modemu nie ma szans?
    1. nie jest to prawidłowe, bo może prowadzić do zakłócenia pracy modemu.
    2. nie ma sensu, bo poziom sygnału na wyjściu Data jest dużo niższy niż na wyjściu TV dla tego typu gniazda.
  • Poziom 8  
    Dzięki wielkie, to mam jeszcze jedno pytanie. Czy dostawca może wykryć taki sposób podłączenia drugiego odbiornika?
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Może, jak wejdzie do mieszkania i sprawdzi połączenia. Nie ma innej możliwości :D
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    oscare napisał:
    Dzięki wielkie, to mam jeszcze jedno pytanie. Czy dostawca może wykryć taki sposób podłączenia drugiego odbiornika?
    jak ma reflektometr z wycwanioną obsługą - to czemu nie...

Ale szansa jest znikoma, żeby tak było, kablówka ma zwykle o wiele więcej na głowie niż szukanie rozdzieleń sygnału w mieszkaniu, jeśli nie powodują one skutków ubocznych na transmisjach Internetu (czyli, tak jak planujesz zrobić).
  • Poziom 38  
    oscare napisał:

Granica własności jest na wyjściach zwrotnicy TSA 306, i co tam podłączysz, to Twoja sprawa (możesz podłączyć nawet teściową :D ). Ważne jest tylko, żeby nie było ingresu do sieci. Jeśli zastosujesz RM-2F lub Signal R-2, to nie powinno być problemów z siłą sygnału po podziale. Rozgałęźnik zamontuj w miejscu nie rzucającym się w oczy, a nie bezpośrednio przy zwrotnicy.