Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Elemis TC-701, kłopotliwe odchylanie pionowe

17 Mar 2011 21:53 2073 8
  • Poziom 14  
    Witam. Objaw jest tego typu, że ochylanie pionowe szarpie, aż do całkowitego paska, skacze i nawet odwraca obraz w tym rwiącym obrazie. Po odłączeniu anteny śnieżenie (też skaczące) się poszerza w pionie, jak dołączę antenę siada prawie do kreski, ciągle skacząca amplituda. Podstawiałem kolejno wszystkie elektrolity wokół układu i zasilania-bez zmian. Napięcie zasilające 21V stałe. Na wyjściu układu na nóżce 4 zauważyłem, że jak napięcie się zwieksza od 12V do 15,8V (samoczynnie) to wysokość obrazu maleje i na odwrót. Nie wiem, czy to napięcie powinno się zmieniać samo? Podmieniłem używany układ TDA1170S i tak samo. Nie wiem na 100%, czy używany był sprawny, a może obydwa są sprawne, tylko przyczyna jest inna? Z góry dziękuję za cenne wskazówki, ponieważ oprócz wymiany układu na kolejny nowy nie przychodzi mi już nic do głowy. Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    A Peerki na MV2030?
  • Poziom 14  
    Nie wiem, o jakie perki na MV2030 chodzi, ale potencjometry montażowe (podkówki) wokół TDA1170S są OK.
  • Poziom 43  
    weekenda napisał:
    ... ale potencjometry montażowe (podkówki) wokół TDA1170S są OK.

Podmieniłeś czy inaczej stwierdziłeś, że są OK?
  • Poziom 14  
    Mierzyłem miernikiem ich opór oraz kręciłem nimi i obserwowałem zmianę na kineskopie, i oddziałuje na obraz kręcenie nimi.
  • Poziom 43  
    W czasie kręcenia (nacisku) lub pomiaru to mogą sprawiać wrażenie dobrych ale w warunkach pracy...
  • Poziom 43  
    To podstawiaj kolejno wszystkie rezystory. Zacznij od tych o większej ilości kiloomów. Potem, jeśli nie pomoże poprzednie, podmieniaj kondensatory. I tak aż do skutku.
  • Poziom 21  
    DiZMar napisał:
    A Peerki na MV2030?

Nie ma tam takiego modułu. To jest Syriusz, koledze pomyliło się z Westą.

Sprawdź, najlepiej wymień PR od ograniczenia prądu kineskopu. Jest on w bliskim sąsiedztwie powielacza.
  • Poziom 14  
    Dziękuję serdecznie wszystkim za pomoc. Udało się dzięki Wam naprawić. Uszkodzona była "perka" R618 2.2k, która miała przerwę, Temat zamykam i jeszcze raz serdecznie dziekuję. Dodam, że ten telewizor pochłonął mi 8 godzin ślęczenia, ale ważne, że sąsiadka się ucieszy. Pozdrawiam.
    TV Elemis TC-701, kłopotliwe odchylanie pionowe