Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skrzynia automat VW SHARAN,szarpie. Kontrolka świec mruga, kontrolka STOP swieci

17 Mar 2011 23:39 5465 6
  • Poziom 9  
    Problem polega na kontrolce STOP od ręcznego żarzy się od dłuższego czasu ok. 3 mies. ale można jeździć. Od niedawna ok. 2 tyg. zaczęła mrugać kontrolka świec i przy zapalaniu auta wskakuje na wysokie obroty i zejdzie na normalne. Od 1 tyg. jak włączam na D całe auto drga i ciężko ma załapać pierwszy bieg, jak już wrzuci i jedzie to ma problem na wrzucenie drugiego biegu, natomiast na trzeci i czwarty bieg jest OK. Olej, filtr i uszczelka były wymieniane ok. 6 mies. temu. Bardzo prosze o pomoc mój nr. kontaktowy 661-954-055 Paweł
  • Poziom 13  
    Domniemam iż jest to diesel,jeżeli kontrolka świec żarowych mruga to sygnalizuje usterkę,należałoby na początek podłączyć autko pod czytnik błędów i sczytać kody usterek,to tyle ode mnie,pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Tak jest to Diesel 1,9 TDI 110KM. Już byłem u elektromechanika i był podłączany pod komputer, wyskoczyły jakieś błędy i zostały skasowane, ale to nic nie dało po 24h zaczął robić tak samo.
  • Poziom 29  
    Więc trzeba teraz jechać do kogoś kto nie tylko skasuje błędy ale i naprawi :)
  • Poziom 17  
    Kolego naprawa pojazdu polega na zlokalizowaniu usterki usunięciu jej i wykasowaniu z pamięci sterownika zapamiętanych błędów, samo kasowanie ich nie jest naprawą tylko szybkim zarobieniem kasy za diagnostykę, komputer diagnostyczny nie naprawia tylko pomaga zlokalizować przyczynę i ewentualnie daje nam możliwość wykonania procedur adaptacyjnych itp.
    Poszukaj kogoś kto ci naprawi tę awarię a nie tylko wykasuje błędy i kasę
    W razie gdybyś kogoś szukał lub potrzebował porady pisz na P.W
  • Poziom 12  
    W grupie VW migająca kontrolka świec żarowych dosyć często jest powiązana ze światłami STOP - sprawdź czy działają poprawnie (sprawdź także czujnik - przy pedale hamulca).
    Problem przy zapalaniu silnika i przekładni to osobna sprawa.
  • Poziom 2  
    potwierdzam , kontrolka swiec to awaria swiatel stop , wymienilem automat pod pedalem hamulca , cena okolo 65pln i usterka ustapila