Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Napisanie programu/klasy optymalizującej wycinanie z płyt

game77 18 Mar 2011 04:59 1154 4
  • #1 18 Mar 2011 04:59
    game77
    Poziom 2  

Potrzebujemy programu optymalizującego wycinanie dwuwymiarowych prostokątnych elementów z arkuszy źródłowych. Arkusze źródłowe zazwyczaj występują w kilku rozmiarach. Program ma tak dobierać ilość każdego rozmiaru arkusza źródłowego aby sumaryczny odpad (powierzchnia niewykorzystana na arkuszach źródłowych) po wycięciu elementów był minimalny. Wydajność programu powinna pozwalać na w miarę płynną pracę tzn proces optymalizacji nie może trwać zbyt długo (może byćteż opcja szybka optymalizacja ale mniej dokładna i wolna precyzyjna). Program ma działać w oparciu o przeglądarkę internetową (jako PHP, aplet Javy, CGI, może być inna technologia, potrzebna jest tylko dwustronna komunikacja z PHP lub MySQL). Program będzie działać jako moduł większej aplikacji napisanej w PHP. Chcielibyśmy dostać program w otwartym kodzie bez elementów skompilowanych, z prawem do edycji i zmian. Program będzie rozwijany w przyszłości chcielibyśmy przejść do obliczeń dowolnych kształtów dwuwymiarowych, nie tylko prostokątów, chętnie nawiążemy współpracę na dłużej.

Dane wejściowe do programu:

kierunkowość - wartość logiczna, jeśli prawda to przy procesie optymalizacji nie można obracać elementów (zamieniać szerokości i wysokości)
    tablica arkuszy źródłowych - każdy arkusz ma szerokość, wysokość, dostępna ilość (jeśli 0 to nieskończona ilość)
    tablica elementów - każdy element ma szerokość, wysokość i ilość

Dane wyjściowe programu:

tablica wykorzystanych arkuszy - każdy arkusz ma szerokość, wysokość, odpad z tego arkuszu (w %), tablicę elementów (tutaj każdy element ma automatycznie nadawany identyfikator, szerokość, wysokość, współrzędne x,y umiejscowienia lewego górnego rogu elementu na arkuszu)
    sumaryczny odpad z wszystkich arkuszy (w %)

Zainteresowanych proszę o kontakt, jeśli coś jest niejasne, chętnie wyjaśnię.
    Mój email: arrigo(malpa)arrigo.pl

• #2 18 Mar 2011 15:54
    irondick
    Poziom 31  

Jest przecież taki program PRO100.

• #3 18 Mar 2011 16:57
    game77
    Poziom 2  

Tak jest kilka takich programów.

Ale pisałem w moim poście, że to ma być część większej aplikacji, a także że ma działać przez przeglądarkę. Wspomniany program nie spełnia tych kryteriów.

• #4 21 Mar 2011 00:44
    asembler
    Poziom 32  

A że tak spytam nieskromnie jaki budżet przeznaczasz?

• #5 21 Mar 2011 00:53
    game77
    Poziom 2  

Nie myślałem o tym. Mam odpowiednie środki na skończenie całej aplikacji (zlecony program jest jej częścią). Czekam na oferty cenowe, nie koniecznie wybiorę najtańszą, dużo zależy od terminu wykonania i doświadczenia wykonawcy.