Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Napisanie programu/klasy optymalizującej wycinanie z płyt

game77 18 Mar 2011 04:59 1154 4
 • #1 18 Mar 2011 04:59
  game77
  Poziom 2  

  Potrzebujemy programu optymalizującego wycinanie dwuwymiarowych prostokątnych elementów z arkuszy źródłowych. Arkusze źródłowe zazwyczaj występują w kilku rozmiarach. Program ma tak dobierać ilość każdego rozmiaru arkusza źródłowego aby sumaryczny odpad (powierzchnia niewykorzystana na arkuszach źródłowych) po wycięciu elementów był minimalny. Wydajność programu powinna pozwalać na w miarę płynną pracę tzn proces optymalizacji nie może trwać zbyt długo (może byćteż opcja szybka optymalizacja ale mniej dokładna i wolna precyzyjna). Program ma działać w oparciu o przeglądarkę internetową (jako PHP, aplet Javy, CGI, może być inna technologia, potrzebna jest tylko dwustronna komunikacja z PHP lub MySQL). Program będzie działać jako moduł większej aplikacji napisanej w PHP. Chcielibyśmy dostać program w otwartym kodzie bez elementów skompilowanych, z prawem do edycji i zmian. Program będzie rozwijany w przyszłości chcielibyśmy przejść do obliczeń dowolnych kształtów dwuwymiarowych, nie tylko prostokątów, chętnie nawiążemy współpracę na dłużej.

  Dane wejściowe do programu:

  kierunkowość - wartość logiczna, jeśli prawda to przy procesie optymalizacji nie można obracać elementów (zamieniać szerokości i wysokości)
  tablica arkuszy źródłowych - każdy arkusz ma szerokość, wysokość, dostępna ilość (jeśli 0 to nieskończona ilość)
  tablica elementów - każdy element ma szerokość, wysokość i ilość

  Dane wyjściowe programu:

  tablica wykorzystanych arkuszy - każdy arkusz ma szerokość, wysokość, odpad z tego arkuszu (w %), tablicę elementów (tutaj każdy element ma automatycznie nadawany identyfikator, szerokość, wysokość, współrzędne x,y umiejscowienia lewego górnego rogu elementu na arkuszu)
  sumaryczny odpad z wszystkich arkuszy (w %)

  Zainteresowanych proszę o kontakt, jeśli coś jest niejasne, chętnie wyjaśnię.
  Mój email: arrigo(malpa)arrigo.pl

 • #2 18 Mar 2011 15:54
  irondick
  Poziom 31  

  Jest przecież taki program PRO100.

 • #3 18 Mar 2011 16:57
  game77
  Poziom 2  

  Tak jest kilka takich programów.

  Ale pisałem w moim poście, że to ma być część większej aplikacji, a także że ma działać przez przeglądarkę. Wspomniany program nie spełnia tych kryteriów.

 • #4 21 Mar 2011 00:44
  asembler
  Poziom 32  

  A że tak spytam nieskromnie jaki budżet przeznaczasz?

 • #5 21 Mar 2011 00:53
  game77
  Poziom 2  

  Nie myślałem o tym. Mam odpowiednie środki na skończenie całej aplikacji (zlecony program jest jej częścią). Czekam na oferty cenowe, nie koniecznie wybiorę najtańszą, dużo zależy od terminu wykonania i doświadczenia wykonawcy.