Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

KOPARKA FURUKAWA W730 - ustawienie zworek

marioelektryk 18 Mar 2011 08:45 6008 9
    marioelektryk
    Level 12  
    W koparce znajduje sie pulpit operatorski (zdjęcia poniżej) na którym znajduje się rząd zworek do ustawienia prawdopodobnie jakiś funkcji..... wiem tylko ze te zworki zostały przez kogoś przestawione i nie wiem jak je ponownie ustawić, koparka odpala ale nie reaguje na funkcje zadawane z tego pulpitu,nie dodaje automatycznie sobie gazu pod obciążeniem no i nie reaguje na joysticki. Najprościej było by podpatrzeć ustawienie tych zworek niestety nigdzie w pobliżu nie mogę znaleźć takiej koparki :cry: Czy znajdzie się ktoś kto ma dostęp do takiej koparki i mógł by mi podać jak te zworki mają być ustawione ?? Jest to kwestia odkręcenie 4 śrubek i zrobienia jednego zdjęcia dobrej jakości.

KOPARKA FURUKAWA W730 - ustawienie zworek KOPARKA FURUKAWA W730 - ustawienie zworek KOPARKA FURUKAWA W730 - ustawienie zworek KOPARKA FURUKAWA W730 - ustawienie zworek KOPARKA FURUKAWA W730 - ustawienie zworek KOPARKA FURUKAWA W730 - ustawienie zworek

Nie wiem czy temat umieściłem we właściwym forum....proszę moderatora o ewentualne przesuniecie go do innego działu.
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
    piotrunios
    Level 11  
    Od kilku dni mam taką koparkę i mogę zgobić zdjęcia jeśli jeszcze jesteś zainteresowany
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
    marioelektryk
    Level 12  
    Jak najbardziej jestem zainteresowany ponieważ problem nadal został nie rozwiązany..... W sumie w mojej okolicy jest jedna taka sztuka ale właściciel nie zgodził się na odkręcenie 4 malutkich śrubek. Będę bardzo wdzięczny za wykonanie zdjęcia tych zworek.
    Serdecznie pozdrawiam.
    piotrunios
    Level 11  
    Zamieszczam kilka zdjęć (jakość kiepska, ale jak będą problemy, zrobię jeszcze raz), bo oprócz tych zworek są jeszcze kolejne, co widać na zdjęciach.
    Natomiast ja mam pytanie związane ze zdjęciem 0061. Widać na nim końcówki po jakimś elemencie elektronicznym ale nie wiem jakim. Jakbyś mógł, zobaczyć co w tym miejscu jest wlutowaneKOPARKA FURUKAWA W730 - ustawienie zworek KOPARKA FURUKAWA W730 - ustawienie zworek KOPARKA FURUKAWA W730 - ustawienie zworek KOPARKA FURUKAWA W730 - ustawienie zworek KOPARKA FURUKAWA W730 - ustawienie zworek
    marioelektryk
    Level 12  
    Można poprosić zdjęcia lepszej jakości ?? Jak tylko wrócę z pracy też zrobię zdjęcie wnętrza sterownika i proszę zaznaczyć na zdjęciu który to element bo niestety zdjęcia są tak kiepskiej jakości że nic nie widać :cry:
  • Helpful post
    piotrunios
    Level 11  
    Przesyłam jeszcze raz.
    Na jednym ze zdjęć zaznaczyłem miejsce gdzie prawdopodobnie coś było (kon., rez. czy też inne ustrojstwo). Jak widać na zdjęciu jest pozostałość po czymś.
    Na kolejnych zdjęciach masz zworki te co widoczne są z zewnątrz i te w środku.

KOPARKA FURUKAWA W730 - ustawienie zworek KOPARKA FURUKAWA W730 - ustawienie zworek KOPARKA FURUKAWA W730 - ustawienie zworek KOPARKA FURUKAWA W730 - ustawienie zworek
    marioelektryk
    Level 12  
    W miejscu w którym są pozostałe piny znajduje się przetwornik piezo. Najprawdopodobniej poprzedniego właściciela bardzo denerwowało piskanie i wyrwał go :D

KOPARKA FURUKAWA W730 - ustawienie zworek KOPARKA FURUKAWA W730 - ustawienie zworek

Dodam że moja koparka jest z 2001 roku.
    Pozdrawiam i dziękuję za pomoc w razie problemów mam nadzieję że będziemy w kontakcie.

Ustawiłem zworki, koparka odpala po opuszczeniu lewego oparcia z joystickiem, niestety joysticki działają tylko wtedy gdy to oparcie podniosę do góry, nadal nie dodaje automatycznie "gazu" (zwiększa obrotów), ten mniejszy pulpit po prawej stronie (zadawanie obrotów i prędkości jazdy) jest tak jak gdyby "martwy"
  • Helpful post
    piotrunios
    Level 11  
    Nie przyglądałem się akurat temu zagadnieniu i jutro tam zajrzę. A masz jakąś dokumentację do tej koparki?. Moja jest z 1998 roku i kupując nie dostałem żadnej dokumentacji. Dopiero niedawno dostałem z firmy TONA instrukcję obsługi w języku polskim ale niestety nie zamieścili tam jakichkolwiek schematów. Jeśli jesteś zainteresowany mogę Ci ją zeskanować i przesłać. Oprócz tego jeden gościu znalazł gdzieś w niemczech dokumentację i prosiłem go o katalog do niej bo może będzą tam jakieś schematy. Na razie czekam.
    Wracając do tego elektronicznego pulpitu, to być może należy przełożyć kostki w instalacji elektrycznej a dokładniej mówiąc przy pompie hydraulicznej i pompie wtryskowej. O tym wspominają w instrukcji obsługi ale tylko w paru skąpych zdaniach.
    marioelektryk
    Level 12  
    Witam po dość długiej przerwie powracam do tematu. Niestety temat naprawy koparki musiałem odłożyć z pewnych powodów na bok. Czy mógł bym poprosić o skany tej dokumentacji (instrukcji obsługi).
    Pozdrawiam
    piotrunios
    Level 11  
    Witam!!!!
    Teraz z mojej strony była dość długa przerwa.

koparkę tę dalej posiadamy i ostatno udało mi się zlokalizować i usunąć następujace usterki:
    1. podpory i lemiesz podnosiły się razem i z pulpitu nie można było tego zasterować. Powodem było zwarcie na pierścieniach ślizgowych w obrotnicy (przejście pomiędzy wieżą a podwoziem). Te zwarcie uszkodziło diodę oraz dwa przekażniki na górnej płytce. Te uszkodzenie miało również wpływ na pracę innych przełączników w panelu sterowania.
    Pozostał mi jeszcze temat sterowania serwem pompy hydraulicznej a dokładniej mówiąc sterowaniem wydajnością tej pompy. Instalacja jest mocno pozmieniana w okolicy pompy i na razie nie mam pomysłu od czego się zabrać. Można się oczywiście zwrócić do serwisu ale przecież nie oto chodzi by z każdą pierdołą lecieć do serwisu.