Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Clarion QX-6022T - jak uruchomić AUX?

18 Mar 2011 12:52 3720 12
  • Poziom 29  
    Witam!
    W mojej maździe mam zamontowane firmowo radio Clarion QX-6022T.
    Chciałbym uaktywnić w nim funkcję AUX.
    Po naciśnięciu przycisku AUX na panelu pojawia się po prostu komunikat "No connected"
    Radio jest wyposażone w złącze Ce-Net, jeden RCA (video in?) i dwa jakieś coś w stylu "mini-din".

Przeglądałem obrazki na http://studio24.prv.pl ale niestety nie znalazłem tam jakichś bliższych informacji na temat tych złącz, poszukiwania na "elce" też zakończyły się niepowodzeniem więc trzeba było w końcu napisać ten temat.

Czy orientujecie się jak to można "ugryźć"?
    Chciałbym to uaktywnić pod kątem podłączenia jakiegoś małego odtwarzacza MP3 i/lub ew. może kiedyś kamerki do cofania.
    Inwestować w podobne radio z gps'em, które obsłuży mi MP3 to już wydatek od ok. 1000 PLN więc szukam jakiegoś innego rozwiązania.

Oto parę fotek:
    Front radia:

Tył radia:

Etykieta:

Złącza "mini-din"

Złącze Ce-Net, RCA i antenowe (od radia!)

Na jednym z foto zrobiłem dopiski pomierzonych napięć na tych złączach "mini-din".

Zaznaczyłem jeszcze na jednym ze złącz wartości rezystancji względem masy, drugie złącze też tak miałem rozpisane ale gdzieś opis częściowo mi się zawieruszył. :(
    W tym czasie jak dokonywałem pomiarów żałuję, że nie zapiąłem się oscyloskopem aby pobadać te nietypowe wartości napięcia na pinach złącz mini-din w celu wyszukania ew. jakiegoś sygnału "cyfrowego".
    Jednak próby wymuszania stanów niskich czy wysokich na pinach złączy "mini-din" nie przyniosły żadnych rezultatów - radio nadal nie zezwalało na przełączenie się na AUX
    Oczywiście doprowadzenie sygnału video do złącza RCA tak samo nie przyniosło żadnego rezultatu.

Ufff - mam nadzieję, że opisałem to możliwie dokładnie co z tym jak do tej pory udało mi się "ustalić".

Pozdrawiam!
    Marek

P.S. ... nawigacja działa ale i tak na niewiele się przydaje - brak pokrycia map na nasz kraj :(
  • flexghzflexghz
  • Poziom 8  
    Co tam Kolego z tym radiem wiem że trochę czasu upłynęło) ale jestem szczęśliwym posiadaczem pięknego Xedosa 9 z takim właśnie radiem i mam ten sam problem. A chętnie bym podłączył jakieś zewn źródło muzyki bo nagłośnienie niczego sobie. Myślałem ze jest jakieś przejście na AUX . Na forach mało o tych radiach . Daj znać jeśli coś ogarnołeś w tym temacie.Dzięki
  • Poziom 29  
    Niestety - temat nie został ruszony z miejsca ale jeszcze się nie poddałem.
    Radio już leży na warsztacie i czeka na dobry czas aby się nim zająć.
    Swoją drogą to próbowałem w tym radiu emulatora zmieniarki podłączonego przez Ce-Net ale ... sprzęt nie był zbyt kompatybilny i nie bardzo chciało to poprawnie pracować.
  • Poziom 8  
    A mini din ( bo tylko te wolne mam) i zakończyć AUX? Próbowałeś może? znajdę taki przewód w ogóle?
  • flexghzflexghz
  • Poziom 29  
    Możesz doprecyzować swoją ostatnią wypowiedź?
    Czyżbyś miał coś podłączone pod gniazdo Ce-Net czy RCA??

Swoją drogą to będę musiał zrobić eksperyment i sprawdzić jak się radio zachowa po podaniu sygnału video na wejście RCA i jednocześnie włączenie biegu wstecznego?
    Właśnie sygnał biegu wstecznego występuje na złączu do radia.
    Jest tam też sygnał zaciągniętego hamulca ręcznego.
    Oprócz tego jest jeszcze jakiś dziwny sygnał podłączony ale nie udało mi się go zidentyfikować.
    Jak znajdę to wrzucę opis złącza właśnie z X9
  • Poziom 8  
    Cześć. Wymontowalem radio.Tak wygląda u mnie podpięcie radia o którym rozmawiamy. W porównaniu z Twoim mam jeszcze jedną kostkę w prawym górnym rogu której w Twoim nie widzę. Niechce rozpinać nic narazie bo boję się że będzie zakodowane albo coś a potem nie włączę.
    Mam wolne tylko biały w czarny 10pin din i żółte pod czarnym kapturkiem.
  • Poziom 29  
    Obok wentylatora jest gniazdo anteny GPS.
    Poniżej to odchodzące do góry to "kwadratowy" wtyk Ce-Net czyli złącze np. do zmieniarki, procesora dźwięku itd (popatrz w bagażniku lub pod fotelem).
    Przełączanie między wewnętrznym CD a zmieniarką jest za pomocą przycisku "CD".
    Obok złącza do zmieniarki masz jeszcze zwykłe gniazdo antenowe do tunera i zaślepione gumowym "kapturkiem" gniazdo RCA ("czincz").
  • Poziom 8  
    Tak zgadza się mam zmieniarkę w bagażniku stąd te gniazdo. Ale co dalej z tymi dwoma mini din ?)czy mogę je wykorzystać aby podłączyć AUX ??
  • Poziom 29  
    Jakbym coś na temat tych gniazd wiedział to zapewne napisałbym tutaj.
    Wykorzystać je i "coś" tam podłączyć możesz ale jaki uzyskasz efekt to nie mam pojęcia.
  • Poziom 8  
    ok dzięki za informację. Ja postaram się załatwić taki kabel , podłączę to i na pewno dam znać jaki będzie finał
  • Poziom 29  
    Ciekaw jestem co z tego wyjdzie.
    W zasadzie nic mądrego nie znalazłem odnośnie opisu pinów takich złączy.
  • Poziom 29  
    :arrow: mateo8325
    Jak efekt prób?

Ja ostatnio miałem to radio rozkręcone więc spisałem opisy pinów złączy i wygląda to tak jak w załączniku.
    Dalej nie mam pomysłu jak uruchomić AUX.
  • Poziom 8  
    Narazie jestem w podobnej pozycji jak Ty . Mój kolega elektronik siadł do tematu . Odezwę się jak będą postępy