Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

głośniki logitech z-cinema, trzeszczą w danym laptopie

gng 18 Mar 2011 14:23 3640 12
 • #1
  gng
  Level 9  
  Witam. Mam problem z tymi głośnikami, a są nowe. Gdy je podłączę do laptopa to trzeszczą, nawet nie puszczając muzyki. Jak podłączyłem je do kolegi laptopa to działają bez zarzutów. Więc nie wiem czy to wina kompa, czy też głośników. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

  Proszę poprawić temat postu i określić jakiej pomocy Kolega potrzebuje?
  Regulamin pkt. 11, 8.2.
  GM
 • #2
  wariato
  Level 43  
  Skoro nie trzeszczą u kolegi to winę głośników można odrzucić. Co to za laptop ? Przeczyść gniazdo na początek. Masz możliwość podłączenia innych głośników do tego gniazda w celu sprawdzenia czy też zaczną trzeszczeć, choćby słuchawki ?
 • #3
  gng
  Level 9  
  laptop to hp pavilion dv5. Glośniki te są na usb, i próbowałem do każdego gniazdka włożyć i cały czas ten sam rezultat. A niestety nie mam żadnego sprzętu muzycznego pod usb, ale wszystko inne działa
 • #4
  wariato
  Level 43  
  Więc idą jakieś zniekształcenia. Co mi przychodzi do głowy.. czy laptop jest uziemiony ? (gniazdo z bolcem). Podłącz pod listwe i dalej do gniazda z uziemieniem.
 • #5
  gng
  Level 9  
  nie był podłączony do uziemionego gniazdka, ale podłączyłem tak jak Kolega napisał i dalej trzeszczy
 • #6
  ptrzone
  Level 12  
  Może masz gdzieś przester? Pościszaj wszystkie suwaki w Windowsie, odtwarzaczu itp. do 70% i sprawdź czy nadaj będzie trzeszczeć.

  Dodano po 3 [minuty]:

  Może masz gdzieś przester? Pościszaj wszystkie suwaki w Windowsie, odtwarzaczu itp. do 70% i sprawdź czy nadaj będzie trzeszczeć. Ewentualnie przeinstaluj/zainstaluj najnowsze sterowniki karty muzycznej, przeinstaluj sterowniki.
 • #7
  PiotrRDiablo
  Level 22  
  Witam.
  Ja bym jeszcze sprawdził sterowniki. Czy do głośników jest jakieś dedykowane oprogramowanie ?
  Miałem przypadek z moim "audigy-2" pod Windows 7, że pojawiały się trzaski na głośnikach 5.1 takie jak przy płycie gramofonowej, czyszczenie złączy nic nie dawało. Jednak na tym samym komputerze uruchomionym pod kontrolą "Kubuntu" głośniki grały dobrze bez trzeszczenia. Po przemyśleniu sprawy, wyrzuciłem sterowniki plus załączone oprogramowanie dodatkowe karty, ściągnąłem najnowszy sterownik (sam sterownik dźwięku bez dodatkowego oprogramowania karty) i głośniki zaczęły grać idealnie.
  Potem instalując dodatkowe oprogramowanie (po 1 składniku) trafiłem na program dodatkowy powodujący problem, po jego odinstalowaniu głośniki działają poprawnie.
 • #8
  gng
  Level 9  
  No przykro mi ale nie zadziałało. Od nowa instalowałem sterownik ale karta zintegrowana HD High-Definition Audio wiec cały pakiet jest dostepny. Sciagałem z hp.pl
 • #9
  PiotrRDiablo
  Level 22  
  "Wujek Google" wyrzucił mi, że te głośniki są podłączane przewodem USB, mają też wejście analogowe audio, czytając posty przyjąłem, że masz je podłączone przewodem USB i zainstalowany sterownik dla tych głośników, także instalacja sterownika zintegrowanej karty dźwiękowej nic tu nie da.
  Jak jest w rzeczywistości ? Głośniki są podłączone przewodem USB plus sterownik dźwięku dla tych głośników, czy też są podłączone przewodem audio analogowym i wtedy wykorzystują wbudowaną w laptopa zintegrowaną kartę dźwiękową ?
 • #10
  gng
  Level 9  
  Głośniki sa podłączone przez USB bez sterownikow i z to samo. Strzelaja pykaja trzeszcza. Na laptopie Lenowo g555 działa idealnie przez USB
 • #11
  gng
  Level 9  
  Witam zakupiłem kabel do aus jack jack i głośniki nie strzelają, ale w tej opcji nie mogę korzystać w pełni z pilota oprogramowanie działa na kablu USB. SRS niedostępny.
 • #12
  volo21
  Level 10  
  Sprawdź jeszcze bo może w ustawieniach biosu masz coś źle.
 • #13
  hello_world
  Level 13  
  ja miałem to samo, ale jak przeczytałem posta ptrzone o ściszeniu suwaków, okazało się, że suwak [Linia telefoniczna] trzeszczy :D teraz cacy śpiewają słuchafony :D