Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

do czego służy to urządzenie?

chudy145 18 Mar 2011 14:59 4274 3
    chudy145
    Level 1  
    Witam wszystkich

Kilka dni temu znalazłem dziwne urządzenie.. Kolega mi mówi że jest to cos, co produkuje prąd. Chciał bym to uruchomić, lecz nie wiem jak. Podobno do 2 widocznych pojemników wlewa się jakąś ciecz, napędza się koło i to sobie samo pracuje, wytwarzając niewielki prądzik. Możecie mi napisac coś więcej na temat tego urządzenia?

Pozdrawiam Michał

do czego służy to urządzenie? do czego służy to urządzenie?
    radio-service
    Level 35  
    Kompresor do akwarium . Taki sam mieli kiedyś moi znajomi :) .
    zona
    Level 9  
    AKWARIUM.
    Pompka do napowietrzania itp. akwarium wykonana pomysłowym domowym sposobem urządzenie to jest napędzane silniczkiem (np.krokowym) z zastosowaniem przekładni na ruch korbowo tłokowy połączony z membraną i zaworkami lub zapadkami urządzenie dość wydajne, praktyczne i pomysłowe. Sam podobne mam przy podobnej zasadzie wykonania lecz na jeden tłok. obsługuje 3 akwaria pomysł i wydajność oceniam na dobry + .
    W przypadku dalszego ciągnięcia tematu chętnie podam zbliżone szczegóły budowy itd. itp.
    Kubbiak
    Level 1  
    Do użytkownika Zona.
    Chciałbym zbudować taką pompkę opartą na mimośrodzie. Jedno- lub dwu- membranową. Staram się skompletować materiały od kilku dni - niestety bez powodzenia. Będę wdzięczny za wszelką poradę. I za tą techniczną i gdzie kupić ew. dorobić części - koło pasowe, mimośród etc.

pozdrawiam
    Kubbiak
    kubbiak(malpa)gmail.com