Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Navi TNS 600 Gen.03 Toyota Corolla Verso 2004 grudzień

18 Mar 2011 16:44 17398 19
  • Poziom 2  
    Witam.Mam Pytanie odnośnie oryginalnej dużej ,kolorowej nawigacji TNS 600 3 generacji.Problem dotyczy odtwarzania płyty z oryginalną mapą zakupioną w Toyocie.Sprzęt coraz częściej pokazuje mi że nie widzi płyty dvd lub wystąpił jakiś błąd.Czyściłem już laser, na jakiś czas pomogło, teraz już prawie wcale nie chodzi.Zastanawiam się czy pomogłaby tu wymiana całego lasera i gdzie to można naprawić???
    Druga sprawa ,to jestem ciekawy czy jest możliwość wgrania polskiego menu do tego zestawu multimedialnego, bo jest we wszystkich językach oczywiście oprócz polskiego!!!Poradzcie.Pozdrawiam Mariusz
  • Pomocny post
    Poziom 2  
    Witam kolegę
    Już odpowiadam na pytanie czy można spolszczyć ta nawigację.
    TAK MOŻNA. Chociaż wszyscy mowią że nie.
    Znalazłem firmę w RUMII koło gdyni która jako chyba jedyna to robi za 550 zł
    adres do nich http://www.audiomaniak.eu/polskie.html
    widzę że działają już w większej ilości miast.
    Ja poszukuje jakiejś nowszej mapki do tej nawigacji najlepiej E13
    Pozdrawiam myślę że pomogłem.
  • Poziom 2  
    Dzięki za pod powiedż, na pewno skorzystam. Ostatnio byłem w Toyocie z pytaniem jak wygląda naprawa takiej nawigacji.Odpowiedż mnie powaliła...mianowicie oni nie są wstanie jej naprawić, mogą jedynie wgrać na nowo soft.Z ich strony właściwie mogę tylko liczyć na wymianę na nową. A nowa kosztuje.....28 tyś.!!!!! Przy czym sprawdziłem ile kosztuje navi w tej nowej Verso- około 8 tyś.Trudno zrozumieć politykę Toyoty...;(
  • Poziom 2  
    Witam kolegę ponownie.
    Jeśli chodzi o ceny nawigacji to oryginał można kupić na allegro za dużo mniejsze pieniądze niz proponuje toyota. Ale ja się natknołem na coś fajnego, też na allegro.
    Otóż nawigacja dedykowana do naszych toyotek którą się wszdza w miejsce oryginału i masz i MP3 , dwa wejścia na micro SD z czego jedna jest do plików muzycznych i filmów a druga do wgrywania nawi i możesz wgrać jaką chcesz nawet automapę którą uważam za najlepszą. Sprzęt chodzi chyba na platformie windows ce 5.0. pozatym możesz podłączać kamery dodatkowe monitory jest tuner TV no cuda i kosztuje to od 2400 do 3500 złotych. wpisz na allegro nawigacja do toyoty. Pozdrawiam. Powodzenia.
  • Poziom 33  
    Samego lasera do TNS600, podejrzewam że jest to nawigacja B9002 lub B9001 nie kupisz. Swego czasu trochę tego sprzętu naprawiłem ale wymieniałem całe mechanizmy. W tych nawigacjach występuje jeszcze dość często inna usterka, objawiająca się nie działającym radiem.
  • Poziom 2  
    Koledzy internauci,jestem tu nowy i pozdrawiam wszystkich! Poszukuję instrukcji obsługi w języku polskim radyjka tns600 b9002 do corolli verso.Może ktoś pomoże?
    Szukałem już na chomiku,allegro i nic.
  • Poziom 2  
    Koledzy radyjko mam sprawne, potrzebuję tylko instrukcji obsługi ponieważ auto kupiłem za granicą a jest tam co przestawiać i ustawiać. W serwisie za instrukcję wołają 350zeta.Pozdrawiam!
  • Poziom 2  
    Koledzy orientujecie się może jakie są różnice między modelami B9000, B9001, B9002, B9003 ? z góry dziękuje za odpowiedź
  • Poziom 2  
    Witam.Byłem ponownie w Toyocie,tym razem natknąłem się na gościa który się zajmuje nawigacjami.Ten stwierdził że owszem naprawiają je. Koszt wymiany jednego lasera to 600 zł z przesyłką ( navi wysyłają do naprawy).Nawigację już mam naprawioną, chodzi ładnie.Zapłaciłem 1100zł, ponieważ wymienili mi jeszcze tuner radiowy chociaż o to nie prosiłem bo nie sprawiał problemów.Pozdrawiam
  • Poziom 33  
    Już można naprawiać te nawigacje za mniejsze pieniądze.
  • Poziom 11  
    Witam, ja za naprawę padniętego lasera do mapy DVD w swoim B9002 zapłaciłem dokładnie 332 zet w 2009 roku, laser działa do dziś - za to padł tuner radiowy :(
  • Poziom 33  
    Tunery w tych radiach padają dość często, problem jest już rozpracowany i da się je naprawiać. Widziałem też radia serii B9002 z wyeliminowaną tą wadą przez producenta.
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie. Kupiłem również całkiem niedawno autko dokładnie jak w temacie. Niestety podczas sprowadzenia akumulator padł oraz zresetował pamięć. Nigdzie nie znalazłem DVD z mapą. Udało mi się dorwać wersję E16 (płyta Verbatim) dedykowaną do tego modelu jednak po włożeniu płyty do napędu komputer w ogóle nie reaguje. Delikatne mignięcie ekranu a dokładniej podświetlenia. Teoretycznie dioda, która powinna "mrugać" gdy płyta jest w napędzie jest ciągle martwa.... Jeśli chodzi o napęd płyt DVD (wyżej) na muzykę, to dioda daje po oczach aż miło. Rzeczą dziwną, która udało mi się zaobserwować jest fakt, że po włożeniu DVD do mojego napędu MAP oraz zgaszeniu silnika; płyta jest wypluwana po ponownym odpaleniu auta. Irytująca sprawa. Po przeczytaniu kilku artykułów oraz wpisów zastanawiam się czy laser nie jest walnięty w takim razie. Prosiłbym o waszą opinie ewentualnie pomoc. Pozdrawiam.

Dodam tylko, że na moim ekranie gości niezmiennie:
    http://imageshack.us/photo/my-images/839/camerazoom2005030410331.jpg/
  • Poziom 33  
    Prawdopodobnie laser w napędzie dvd jest do wymiany.
  • Poziom 1  
    info dla Xman121 i tolo

Witam miałem dokładnie to samo!!!http://imageshack.us/photo/my-images/839/camerazoom2005030410331.jpg/
    Laser jest prawdopodobnie ok!! Byłem ostatnio w Rumi z tym samym problemem w sklepie AUDIOmaniak spolszczone softy do Navi http://www.uczymyautapolskiego.pl/produkty/toyota.html i Pan powiedział mi ,ze naped padł i nie czyta płyt a naprawa to koszt 600zł. Ale dziś byłem w serwisie Toyoty w Gdansku gdzie wgrano mi system i dowiedziałem się ,że laser jest ok te nawigacje muszą być uruchomione ze Specjalnej Płyty Startowej do tego modelu Navi TNS 600 B9002.
  • Poziom 33  
    Dokładnie tak jest jak to kolega opisuje. że navi trzeba uruchomić z płyty. Wystarczy płyta z mapami do tej nawigacji i wszystko będzie działać. Tylko Xman121 pisał, że miał płytę do tej nawigacji a mimo to nie uruchomiła się, więc moje przypuszczenia padły na laser, 600zł nieźle się cenią.
  • Poziom 6  
    zagląda tu jeszcze ktoś? da się w nawigacji b9001 sprawdzać spalanie??
  • Poziom 6  
    dzięki tak też myślałem. wiesz może jeszcze czy te mapy które są do ściągnięcia np na chomiku działają? bo coś mi nie chcą chodzić;/