Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką pralkę kupić do 850zł

18 Mar 2011 18:30 5589 10
  • Poziom 18  
    jaką pralkę polecicie w cenie do max 850zł? jakie formy polecacie?

Za 750zł Mastercook PFE-104
    Za 830zł Amica AWP510L

Takie są w moim sklepie. A może coś innego z neta?
  • Specjalista AGD
    Obejrzyj: AMICA AWCT 10L
  • Poziom 18  
    Dziś w Saturnie była pralka Candy G04 F106-16S (http://www.candy.pl/produkt/500111-GO4_F_106.html) za 990zł. Mojej mamie się spodobała i plus, że dadzą jej na raty więc jest chętna na taki zakup. Co o niej sądzicie i w ogóle o firmie Candy?
  • Specjalista AGD
    Z wyglądu już NIE.
    Ale nie znam tego modelu. Stare Candy były dobre i długowieczne jak inne pralki. W nowszych leciały moduły i fartuchy, które nie są tanie.
    Może ktoś z serwisu Candy się wypowie.
  • Specjalista AGD
    Amica AWCN ma 3 krotnie droższy moduł od AWCT, a praktycznie reszta prawie taka sama.

Indesit pewnie ma nierozbieralny zbiornik, więc jak padną łożyska, to czeka Was nowa pralka lub pranie w rękach...

Nie mam pewności na 100% czy będzie miała zbiornik rozbieralny, ale jakbym miał kupować, to kupiłbym to: Link
    Z obrotami wirowania nie ma co szaleć, 1000 to w zupełności wystarczy. Im więcej tym bardziej cierpią np. łożyska
  • Poziom 18  
    Więc co polecasz. Amica Toptronic AWCT 10L.
    A coś jeszcze z wsadem około 6KG? Dodam, że jeśli w grę wchodzi system ratalny to cena około 880zł lub jak raty "0%" to do góra 1000zł.

Jaką w końcu pojemność ma ta Amica? 6kg czy 5kg? W sklepie podają 6kg, a na stronie Amica 5kg.
  • Specjalista AGD
    Gdybym miał możliwość choćby zajrzeć czy ma rozbieralny zbiornik to jest +, drugi plus to tania elektronika.
    Teraz to naprawdę ciężki wybór. Chyba, że po około 2 latach kupujemy nową jak się zepsuje.

Warto wykupić ubezpieczenie lub przedłużoną gwarancję.

AWCT 10L - 6kg podaje producent. W zupełności wystarcza 5kg.

Tylko trochę dziwnie jest z tą wagą. 6kg mokrego czy suchego?? Różne materiał różnie ważą oraz różnie wsysają wodę. Dasz totalnie sztuczny materiał i wsiąknie 0.5l, dasz wełnę / len i wpije 5 litrów...

Co do rat, to nigdy nie ma rat 0%. Albo ubezpieczenie, albo sklep sobie doda 10 % do ceny...
    Sklepy dla "idiotów" itp zawsze mają na większość produktów wysokie ceny. często drożej o 50%, ale bez problemu zaoferują ci raty 0%.
  • Poziom 18  
    Ok jeszcze do jutro poczekam. Bo naprawdę już nie wiem co wybrać. Ale tą Candy odrzucasz? Bo chcieli po nią jechać we wtorek.
  • Specjalista AGD
    Co kupisz / kupią to nie mój wybór.
    Sam czasem mam rozterki. Co kupić... Myślę o sprzęcie "A" lub "B", ale w 90% polecają sprzęt "A", a ja bardziej mam zaufanie do "B" choć jest droższy od "A" o 25%.
    Choć Amicę wykupił Samsung. Podobno bardzo się popsuł termin dostaw części (z 7-14 dni do 60-90 dni (takie podsłuchane głosy do mnie dotarły)). Ale nadal w większości części są w przystępnej cenie.

Nie chcę pisać "nie kupuj tego, tylko to", bo może się okazać, że akurat upatrzony sprzęt popracuje lepiej i dłużej niż ten który doradzam. W dzisiejszych czasach to już czysta loteria, czy padnie w dniu zakupu, czy też dopiero po 5 latach.
  • Poziom 18  
    OK. Zamówiłem właśnie Indesit IWD 6105. Mam nadzieję, że będzie z nią wszystko OK. Dzięki za zainteresowanie.