Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża JVC MX-S200 nie startuje po rozłączeniu do czyszczenia. Przekaźnik?

Tom_s 18 Mar 2011 18:30 1478 4
  • #1 18 Mar 2011 18:30
    Tom_s
    Poziom 12  

Cześć

Mam problem z wieżą JVC MX-S200. Od ok 4 lat praktycznie używane było tylko radio. Laser zakurzył się i wieża przestała odczytywać płyty. Chciałem to poprawić i rozebrałem wieżę, wyczyściłem laser izopropanolem. Płyty już czyta (pojawia się liczba utworów, leci czas itp) ale przestała grać. Efekt taki jakby nie załączał się wzmacniacz.

Nic nie było ruszane poza rozłączeniem płyt i ponownym ich poskładaniu po czyszczeniu. Robiłem to dość uważnie aby nic nie uszkodzić. Wcześniej wieża załączała się w taki sposób, że po załączeniu słychać było wyraźne cyknięcie jakby przekaźnika (po ok 2 sekundach od włączenia) i startował wzmacniacz. Teraz jest kompletna cisza (przekaźnika nie słychać).

Wieża nie jest nowa bo ma już ok 12 lat ale może uda się zdiagnozować problem?

Czy po rozłączeniu płyt w wieży jest jakaś procedura żeby ją uruchomić? Co i jak ewentualnie sprawdzić? Wzrokowo nic nie wygląda na uszkodzone.

Jeśli potrzeba do pomocy chętnie wrzucę fotki wieży lub poszczególnych płyt.

Pozdrawiam, Tomek

0 4
  • Pomocny post
    #2 18 Mar 2011 20:40
    Jerzy Majkut
    Poziom 24  

Witam! Spróbuj jeszcze raz odłączyć te płyty, które wcześniej rozłączałeś i uważnie obejrzeć złącza; czy coś nie pękło lub się przegieło, czy piny mają dobre połączenie z płytą? Pozdrawiam.

0
  • #3 19 Mar 2011 01:21
    Tom_s
    Poziom 12  

W sumie raz już rozebrałem po tym na części pierwsze, prześwietliłem taśmy połączeniowe miernikiem i poskładałem wszystko ponownie z nadzieją że może coś nie stykało i zagra. Nie działało dalej dlatego myślałem że może jest jakaś procedura "pierwszego uruchomienia" żeby jakoś to odblokować bo zastanawiało mnie dlaczego wzmacniacz nie startuje (nie cyka przekaźnik).

Obejrzę jeszcze raz za radą wszystko dokładnie i poprawię luty przy gniazdkach/wtyczkach, może zrobił się jakiś zimny lut przy wpinaniu. Dam znać czy będzie poprawa.

Pozdrawiam, Tomek

0
  • Pomocny post
    #4 19 Mar 2011 16:37
    radiogaga
    Serwisant

Nie ma takiej procedury.Sprawdź 0 na końcówce mocy,zasilanie przekaźnika i jeszcze raz złącza.

0
  • #5 22 Mar 2011 20:02
    Tom_s
    Poziom 12  

Sprawa rozwiązana, przelutowałem wszystkie złącza taśm a okazało się że pojawiły się 3 zimne luty na końcówce mocy przykręcanej bezpośrednio do radiatora/obudowy. Przy demontażu musiałem to widocznie delikatnie wygiąć że zrobiły się zimne luty. Poprawione i działa wszystko ok.

Dzięki. Pozdrawiam

0