Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica PB5511B425 kasowanie kodu E01

cykuta07 18 Mar 2011 22:15 10732 7
  • #1 18 Mar 2011 22:15
    cykuta07
    Poziom 2  

Witam szanowne grono i bardzo proszę o pomoc.
    Właśnie wymieniłem łożyska i uszczelniacz w pralce Amica PB5511B425.
    Mam następujący problem. Po włączeniu pralki natychmiast wyświetla się kod E01 na przemian ze znakiem klucza świadczącym o włączonej blokadzie drzwi. Jednocześnie świeci się dioda (KONIEC) oraz miga dioda (GOTOWA).
    Problem polega na tym, że trzymając wciśnięty przycisk (START) nie mogę skasować kodu E01. Po wyłączeniu pralki po dwóch minutach blokada odpuszcza i mogę otworzyć drzwi.
    Z góry dziękuję za podpowiedzi.

2 7
  • Pomocny post
    #2 18 Mar 2011 22:57
    krzych1-b
    Poziom 21  

Witam. Nie chcę powielać już wcześniej pisanych na ten temat postów, ale coś doradzę .Proszę kliknąć np. "Pralko poradnik Amica" , lub "kody błędów pralek Amica " coś na pewno znajdziesz.Pozdrawiam .

1
  • #3 19 Mar 2011 09:10
    cykuta07
    Poziom 2  

Witam .Niestety wyczytana w "pralkoporadnik amica" metoda ( odłączenia wtyczki blokady drzwi i przytrzymanie przez 15 impulsów diody GOTOWA przycisku START ) nie przyniosła żadnego efektu.Nadal po załączeniu pralki od razu świeci dioda (KONIEC) miga dioda (START) ,blokada drzwi działa a na wyświetlaczu miga kod E01 na przemian ze znakiem klucza tj. blokady drzwi.Programator nie daje się zresetować.

2
  • #4 19 Mar 2011 12:07
    krzych1-b
    Poziom 21  

Powiedz, co zrobiłeś do tej pory przy pralce.

0
  • #5 19 Mar 2011 13:41
    cykuta07
    Poziom 2  

Witaj Krzych1-b.Jeśli chodzi o kasowanie kodu E01 to nic nie udało mi się zdziałać gdyż programator po włączeniu zasilania natychmiast jest zablokowany i na nic nie reaguje.Kod i sygnalizacja diodami występuje nie po dwóch czy dziesięciu sekundach co (jak piszą na forach) jest podpowiedzią o rodzaju awarii lecz jednocześnie z włączeniem zasilania.Mam wykształcenie techniczne o kierunku mechanicznym toteż z wymianą łożysk nie było większych problemów natomiast z elektroniką nie radzę sobie nazbyt dobrze.Bardzo dziękuję za pomoc !

Dodano po 38 [minuty]:

Zauważyłem przed chwilą że blokada drzwi włącza się

Dodano po 2 [minuty]:

po 2 sekundach od włączenia zasilania a odpuszcza po 2 minutach (tak dla uściślenia objawów) natomiast alarmy widać natychmiast.

0
  • Pomocny post
    #6 21 Mar 2011 18:44
    PiterM
    Poziom 11  

Witaj
    Kod E01 oznacza drzwi zablokowane. Sprawdź czy nie wysunęła sie wtyczka z płytki sterowania lub z blokady. Jeśli sa OK wymień blokadę drzwi jeśli to nie da efektu uszkodzona elektronika. Sprawdź czy wtyczka w blokadzie jest prawidłowo osadzona może podczas składania pralki została wpięta nie prawidłowo.

Moderowany przez skryn:

Proszę przestać bredzić. Następnym razem wlepię ostrzeżenie za udzielanie szkodliwych porad.

0
  • Pomocny post
    #7 21 Mar 2011 19:38
    skryn
    Admin grupy AGD

cykuta07 napisał:
    Problem polega na tym, że trzymając wciśnięty przycisk (START) nie mogę skasować kodu E01.

Musi dać się skasować (poprzez przytrzymanie "start").
    Jeżeli nie można tego zrobić, to znaczy, że masz problem z mikrowłącznikiem w sterowniku (po wymianie łożysk różne cuda się dzieją - sterownik z maskownicą w "tę i wewtę" przekładany).
    Sprawdź osadzenie sterownika w obudowie maskownicy, przyciski (charakterystyczne kliknięcie mikrowłaczników po naciśnięciu poszczególnych klawiszy).

Twój problem nie dotyczy tego:

Pralka Amica PB5511B425 kasowanie kodu E01

PS. Proszę nie sugerować się stroną z pralkoporadnikiem, gdyż tam jest wszystko do pralek serii PA.
    Nie ma nic więcej.

1
  • #8 22 Mar 2011 14:08
    cykuta07
    Poziom 2  

DZIAŁA !!! Wszystkim kolegom bardzo dziękuję za pomoc i zainteresowanie ale przed tobą SKRYN po prostu "czapki z głów"!! Wiedza i intuicja 100 na100.Gdy tylko zacząłem dobierać się do programatora , wypadł spod niego mikrowłącznik.Udało mi się odkręcić programator , sprawdziłem miernikiem działanie włącznika , polutowałem i zmontowałem.Pralka wykonała próbny cykl prania i wszystko jest OK.Jeszcze raz dziękuję . Sąsiad z Zachodniopomorskiego

1