Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica PB5511B425 kasowanie kodu E01

18 Mar 2011 22:15 14185 7
 • Poziom 2  
  Witam szanowne grono i bardzo proszę o pomoc.
  Właśnie wymieniłem łożyska i uszczelniacz w pralce Amica PB5511B425.
  Mam następujący problem. Po włączeniu pralki natychmiast wyświetla się kod E01 na przemian ze znakiem klucza świadczącym o włączonej blokadzie drzwi. Jednocześnie świeci się dioda (KONIEC) oraz miga dioda (GOTOWA).
  Problem polega na tym, że trzymając wciśnięty przycisk (START) nie mogę skasować kodu E01. Po wyłączeniu pralki po dwóch minutach blokada odpuszcza i mogę otworzyć drzwi.
  Z góry dziękuję za podpowiedzi.
 • Pomocny post
  Poziom 21  
  Witam. Nie chcę powielać już wcześniej pisanych na ten temat postów, ale coś doradzę .Proszę kliknąć np. "Pralko poradnik Amica" , lub "kody błędów pralek Amica " coś na pewno znajdziesz.Pozdrawiam .
 • Poziom 2  
  Witam .Niestety wyczytana w "pralkoporadnik amica" metoda ( odłączenia wtyczki blokady drzwi i przytrzymanie przez 15 impulsów diody GOTOWA przycisku START ) nie przyniosła żadnego efektu.Nadal po załączeniu pralki od razu świeci dioda (KONIEC) miga dioda (START) ,blokada drzwi działa a na wyświetlaczu miga kod E01 na przemian ze znakiem klucza tj. blokady drzwi.Programator nie daje się zresetować.
 • Poziom 21  
  Powiedz, co zrobiłeś do tej pory przy pralce.
 • Poziom 2  
  Witaj Krzych1-b.Jeśli chodzi o kasowanie kodu E01 to nic nie udało mi się zdziałać gdyż programator po włączeniu zasilania natychmiast jest zablokowany i na nic nie reaguje.Kod i sygnalizacja diodami występuje nie po dwóch czy dziesięciu sekundach co (jak piszą na forach) jest podpowiedzią o rodzaju awarii lecz jednocześnie z włączeniem zasilania.Mam wykształcenie techniczne o kierunku mechanicznym toteż z wymianą łożysk nie było większych problemów natomiast z elektroniką nie radzę sobie nazbyt dobrze.Bardzo dziękuję za pomoc !

  Dodano po 38 [minuty]:

  Zauważyłem przed chwilą że blokada drzwi włącza się

  Dodano po 2 [minuty]:

  po 2 sekundach od włączenia zasilania a odpuszcza po 2 minutach (tak dla uściślenia objawów) natomiast alarmy widać natychmiast.
 • Pomocny post
  Poziom 11  
  Witaj
  Kod E01 oznacza drzwi zablokowane. Sprawdź czy nie wysunęła sie wtyczka z płytki sterowania lub z blokady. Jeśli sa OK wymień blokadę drzwi jeśli to nie da efektu uszkodzona elektronika. Sprawdź czy wtyczka w blokadzie jest prawidłowo osadzona może podczas składania pralki została wpięta nie prawidłowo.

  Moderowany przez skryn:

  Proszę przestać bredzić. Następnym razem wlepię ostrzeżenie za udzielanie szkodliwych porad.

 • Pomocny post
  Poziom 1  
 • Poziom 2  
  DZIAŁA !!! Wszystkim kolegom bardzo dziękuję za pomoc i zainteresowanie ale przed tobą SKRYN po prostu "czapki z głów"!! Wiedza i intuicja 100 na100.Gdy tylko zacząłem dobierać się do programatora , wypadł spod niego mikrowłącznik.Udało mi się odkręcić programator , sprawdziłem miernikiem działanie włącznika , polutowałem i zmontowałem.Pralka wykonała próbny cykl prania i wszystko jest OK.Jeszcze raz dziękuję . Sąsiad z Zachodniopomorskiego