Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pilne projektor SONY PX 30 wypalona lampa

29 Paź 2004 22:30 2403 1
  • Poziom 19  
    witam wypalila mi sie lampa w projektoze a nowa jest troszke droga slyszalem ze morzna zamiast prawdziwej lampy zastosowac naprzyklad halogen tylko problem jest taki ze po wyjeciu orginalnej lampy i oszukaniu czujnika pokrywy i kolejnym zalaczeniu projektor startuje ale po kilku minutach wylancza sie bo niema lampy czy dasie jakos oszukac czujnik lampy dowiedzialem sie juz niewiem czy to prawda ale podobno obecnosc lampy jest rozpoznawana poprzez pobor mocy ( obciazenie napiecia)

dzieki za pomoc
  • Poziom 13  
    Witam !!

Prosiłbym o pomoc w naprawie projektora.
    Jest to projektor Sony model: VPL CX5.
    A mianowicie nie zaświeca się w nim lampa. po załączeniu startuja wentylatory otwiera się pokrywka obiektywu, wysuwa noga i dalej nic . Po czasie pokrywka obiektywu sie przysłania, a urządzenie przechodzi do stb. Nie jest to mój projektor tylko dostałem go do naprawy. Niestety nie jest to moja specjalność. Dlatego prosiłbym o pomoc Kolegów majacych do czynienia z tym sprzętem.
    Mianowicie chodzi mi o to jak poznać że uszkodzona jest lampa, lub jej zasilanie. Do przetwornicy zasilającej lampę dochodzi napięcie ok. 400v. Mosfety pomierzyłem są dobre. Nic nie widać żeby było przegrzane lub upalone. Czy można zastosować jakieś obciążenie zastępcze w gnieżdzie lampy żeby układ wystartował i mieć pewność żę elektronika jest w porządku. Nie mam drugiej takiej lampy żeby podstawić. A kupowanie w ciemno drugiej jest ryzykowne nie mając pewności że poprzednia jest nie sprawna. Lampy nie są tanie.

Bardzo proszę o jakieś porady.

Pozdrawiam.