Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

W 2012 roku Microsoft wyda system operacyjny dla tabletów?

danielde 19 Mar 2011 01:00 2664 3
 • W 2012 roku Microsoft wyda system operacyjny dla tabletów?
  Półtora roku temu informowaliśmy Was o tym, że Microsoft przygotowuje swój własny tablet PC. Jak wiemy, do dnia dzisiejszego produkt nazywany 'Courier' nie ujrzał światła dziennego podczas, gdy na rynku jest już sporo urządzeń tego typu. Tymczasem, zgodnie z najnowszymi informacjami, Microsoft podjął ostateczną decyzję o wejściu na rynek systemów operacyjnych dla tabletów i tym samym stanie się rywalem Apple i Google, jednak nie wcześniej niż w 2012 roku.

  Na obecnym rynku spotkać można modele tabletów oparte na systemie Windows 7, dostarczane przez różnych producentów sprzętu. Lecz niestety żaden z nich nie przebił się przez ofertę konkurencji, zarówno w aspekcie ilości sprzedanych egzemplarzy, czy wprowadzonych przezeń nowości technologicznych i funkcjonalności. Prawdopodobnie wynika to z faktu, że projektanci systemu Windows 7 nie skupiali się na jego pracy z interfejsem dotykowym, co wpływa negatywnie na odbiór urządzeń napędzanych przez system Microsoftu, które chociażby ze względu użyteczności wypadają kiepsko w porównaniu z typowo dotykowymi interfejsami zaimplementowanymi w Apple iOS, czy Androidzie od Google.

  W sieci pojawiły się pewne informacje, jakoby Microsoft miał wypuścić system operacyjny dla tabletów wraz z wersją ósmą systemu Windows, lecz póki co nie są to wieści potwierdzone.

  źródło:Link

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  danielde
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  danielde napisał 671 postów o ocenie 20, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Bydgoszcz. Jest z nami od 2009 roku.
 • Computer ControlsComputer Controls
 • #2
  andrzejlisek
  Poziom 28  
  Każdy program, który może być obsługiwany tylko i wyłącznie myszką, nadaje się do tabletu, w którym palec zastępuje myszkę, pod warunkiem, że program nie wymaga wysokiej precyzji w celowaniu palcem.

  A system Microsoftu, każdy Windows począwszy od Windows 98 nadaje się do tabletu i monitora dotykowego. Tylko do konfiguracji i ustawień przyda się normalna myszka i klawiatura. A potem już nie. Cała konfiguracja to:
  - uruchamianie ikon jednym kliknięciem
  - wszystkie programy muszą mieć ikonę na pasku zadań (pasek "szybkie uruchamianie") lub na pulpicie, a na pasku zadań ikona "pokaż pulpit"
  - w konfiguracji myszki ustawić niewidoczny kursor

  Tak ustawiony system wraz z odpowiednio dobranym oprogramowaniem (takim, które samo w sobie nadaje się do obsługi palcem) nadaje się idelanie

  A skoro Windows 7 obsługuje multitouch to tym bardziej nie ma po co tworzyć nowy system operacyjny. Ale jeżeli tablety mają być na procesorach typu ARM, to chyba można tak skonstruować tablet, że wystarczy przekompilować istniejący kod systemu i już będzie na ARM.

  A skoro Windows 8 już z założenia ma być w wersji zarówno na x86, jak i na ARM, to nie widzę potrzeby tworzenia jeszcze innego systemu na tablet.
 • Computer ControlsComputer Controls
 • #3
  quniq
  Poziom 21  
  W sumie to masz rację, bo wątpię, żeby bawili się w optymalizację kodu, skoro teraz 1GB kości ram przewracają się na śmietniku... A szkoda, bo chciałbym móc wykorzystać jak najwięcej mocy komputera na swoje obliczenia, a nie na podtrzymanie systemu. Może na tabletach nie uruchamia się aplikacji, które liczą cały dzień, ale jednak lepszy kod == mniejsze użycie procka => dłużej trzymająca bateria.

  Co do samej obsługi aplikacji, to największą (zaobserwowaną przeze mnie) wadą w zastosowaniach windowsa bez myszki, to wirtualna klawiatura w oddzielnym oknie. To rozwiązanie nie jest zbyt wygodne. Być może już ktoś o tym pomyślał, ale jak mówię, zwracam uwagę na to co zauważyłem. :)