Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo FH12 2003r. Nie opuszcza poduszek

19 Mar 2011 09:26 4132 3
  • Poziom 10  
    Witam! Problem polega na tym, ze z pilota podnosi, poziomuje się jeśli spuszcze powietrze ręcznie z poduszek czyli tylko dopompowuje ale nie chce opuszczać z pilota. Gdy biorę na opuszczanie odzywa się elektrozawór na ramie tzn. słychać cykanie a na mierniku pokazuje skaczące napięcie od 0 do 24V. Na komputerze w kabinie nie pokazuje błędów dlatego bardzo proszę o pomoc! Pozdrawiam!
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Witam, wygląda mi to na czujnik poziomowania tylnej oś dziwi mnie tylko, że nie ma błędów albo ty mało dokładnie sprawdzałeś .To rocznik 2003 hmm byc może diagnostyka z poziomu auta nie obejmuje tego czujnika .Jak byś nie wiedział jak ten sensor wygląda to wysyłam zdjęcie poglądowe , sorki tak na szybko znalazł mi sie sensor przedniej oś ale one są prawie identyczne , pozdrawiam --miko.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Usterka mechaniczna zaworu.
  • Poziom 10  
    w sobote rozebrałem elektrozawór ten na ramie przy skrzyni. Okazało sie że jak podłaczyłem mu zasilanie z prostownika to opuszczał i podnosił poduszki ale rozebrałem go i się okazało że jeden tłoczek ciasno chodzi. Po przeczyszczeniu wszystko jest ok. Podnosi, opuszcza i poziomuje sie. Dziękuje za inforormacje.