Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Statecznik elektroniczny- praca z jedną świetlówką

19 Mar 2011 11:30 4653 10
  • Poziom 10  
    Witam

Zakupiłem statecznik elektroniczny T5 2x49W podłączyłem jedna swietlowke i włączyłem do prądu na chwile Mrugnęła świetlówka i od tego momentu po podłączeniu drugiej nie świeciły świetlówki Czy jest możliwe ze statecznik przepalił się w momencie podłączenia tylko jednej świetlówki??
  • IGE-XAO
  • Poziom 18  
    Przy statecznikach elektronicznych muszą być zamontowane dwie świetlówki aby całość zaświeciła.
  • IGE-XAO
  • Poziom 10  
    Czyli jeśli podłączyłem jedna nie ma prawa przepalić się? Czyli dostałem już uszkodzony statecznik?
  • Poziom 18  
    Moduł nie powinien się uszkodzić, ponieważ przy każdym przepaleniu się świetlówki należałoby wymieniać stateczniki. W moim zakładzie mamy dziesiątki takich układów
    co prawda są bardziej awaryjne niż tradycyjne stateczniki ale oszczędności na halach magazynowych są bardzo duże.
  • Poziom 15  
    Odświeżę temat...
    Mam Pytanie czy da radę to rozwiązać aby układ pracował tylko z jedną świetlówką, czy jest to niewykonalne...?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Ze schematu wynika że równolegle ale i tak nie działa... Jest 6 miejsc wpięcia ze świetlówkami w statecznik...
  • Poziom 15  
    Według mnie schemat ideowy to to samo co połączeń... Problem rozwiązany połowicznie, statecznik wymieniony na typowy do pracy z jedną świetlówką... Pozdrawiam i dziękuje za sugestie...
  • Poziom 15  
    Dobrze w takim razie schemat połączeń, brak żadnych dodatkowych elementów, tylko dwie świetlówki...