Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[zmywarka] Electrolux ESI 46010 X - po włączeniu wywala korki

wankus 19 Mar 2011 11:58 5635 4
  • #1 19 Mar 2011 11:58
    wankus
    Poziom 10  

witam,

mam problem ze zmywarka Electrolux ESI 46010 X, oczywiście usterka pojawiła sie jak na zlosc kilka miesięcy po zakończeniu gwarancji.
    od jakiegoś czasu ze zmywarki wydobywal sie dziwny swad, jakby cos sie przypalalo, ale zmywarka dzialala. az do momentu gdy po wlaczeniu zmywarki, doslownie po minucie wywalilo wszystkie korki, probowalem ponownie wlaczyc ale efekt ten sam, wywalone korki.

wg tego co wyczytałem to jest to chyba wina grzałki. a może sie mylę?

i teraz pytanie - czy wymiana grzałki to bardzo skomplikowany zabieg? dodam, ze nie jestem fachowcem w temacie napraw sprzętów elektrotechnicznych, ale lutownice miałem kilka razy w rękach i nawet udało sie naprawić kilka rzeczy.

stad moja prośba - czy sadzicie ze jestem w stanie sam naprawić te zmywarkę, czy lepiej nie ryzykować?
    jestem z warszawy - grochów, czy możecie polecić sensownego fachowca , który mógłby sie tym zająć nie zdzierając ostatniego grosza? widziałem ze grzałka do tego modelu na allegro kosztuje ok 100zl, pozostaje wiec jej wymiana.

z góry dziękuje za informacje.

pozdrawiam
    rafal

Mod. ROBSON33
    Regulamin 15
    Proszę poprawić post nie usuwając powyższego wpisu .

0 4
  • #2 19 Mar 2011 12:39
    stanislaw1954
    Poziom 40  

Wcale to nie musi być spalona grzałka. Wystarczy że przewód do grzałki, zsunął się ze złącza, albo spaliła się na nim izolacja i dotyka do obudowy. Ale nikt, nie znając Twoich umiejętności, nie może doradzać, jak (i czy w ogóle) masz się do tego zabierać.

0
  • #3 20 Mar 2011 11:20
    wankus
    Poziom 10  

Dziękuję za odpowiedź - a jak mogę stwierdzić ew. usterki o których piszesz?
    wystarczy otworzyć zmywarkę i organoleptycznie to stwierdzić, czy potrzebuję jakichś mierników?

0
  • #4 20 Mar 2011 11:40
    bajer1
    Poziom 24  

Witam trzeba otworzyć i obejrzeć czy coś nie przypalone bo grzałka to zazwyczaj się przepala a nie powoduje zwarcia prędzej jakiś przewód robi zwarcie zajrzyj do środka i na węch szukaj smrodu bo twierdziłeś że coś było czuć, jak cos znajdziesz to opisz albo jakieś foto zapodaj.Pozdrawiam.

0
  • #5 13 Cze 2011 11:38
    wankus
    Poziom 10  

w końcu mam czas żeby odpisać i wyjaśnić co było przyczyna awarii - otóż spaliła się kostka łącząca przewody z grzałką, stąd swąd i wywalanie korków. załączam fotki
    wsadziłem nową grzałkę, nową kostkę na przewody i wszystko działa super.
    ciekawe czy ta stara grzałka się spaliła czy to tylko kwestia podłączeń i być moze ona sama jest sprawna...
    [zmywarka] Electrolux ESI 46010 X - po włączeniu wywala korki [zmywarka] Electrolux ESI 46010 X - po włączeniu wywala korki

0