Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell C/Dock II a SB X-FI - prośba o radę

taniam 19 Mar 2011 13:26 832 1
  • Poziom 19  
    Witam.
    Mam Latitude C610 (PM1200/1024MB ram) i do tego stację wymienioną w tytule wątku. Stacja posiada sloty PCI i w związku z faktem posiadania dobrej jakości głośników pomyślałem o dokupieniu karty dźwiękowej (zintegrowana jest raczej marna) pomyślałem o SB X-FI bo podobno różnica w stosunku do starszych SB jest znacząca.
    Mam jednak dylemat, z tego co wywnioskowałem karta ma spore zapotrzebowanie na energię, nasuwa się więc pytanie czy archaiczny slot PCI znajdujący się w stacji dokującej da radę jej odpowiednią porcję dostarczyć.

Pytanie więc brzmi - czy ktoś próbował uruchomić taki zestaw lub ma jakieś przydatne informacje na ten temat.

Druga sprawa to problem zasilacza - oryginalny PA-6 ma 70W (3,5A), w laptopie jest sporo nawkładane: Najmocniejszy procesor, 2 kości ram, nowy dysk 5400rpm, napęd DVD, karta WiFi, Modem PCMCI (HSDPA). Do tego w DOCK'u dodatkowy napęd DVD-RW i kontroler SATA (PCI). Podejrzewam, że trzeba by ciut większy, jednak Znalazłem tylko PA-9 o mocy 90W (4,5A) - pytanie czy wystarczy, jeżeli nie - to czym ewentualnie zastąpić.
  • Poziom 19  
    Sprawa się w zasadzie rozwiązała. Udało mi się wygrzebać SB Live ze starych zasobów. Uruchomiłem bez najmniejszych problemów, gra przyzwoicie, do odtwarzania muzyki wystarczy. Nie ma więc najmniejszego sensu wydawanie pieniędzy na SB X-Fi.

Zasilacz postanowiłem jednak wymienić na większy - PA-6 (3,5A) grzeje się niemiłosiernie na zadokowanym komputerze więc nie ma co ryzykować. Zwłaszcza, że PA-9 (4,5A) można za grosze kupić (~35zł z przesyłką) a zawsze to 1A więcej.

Wątku nie zamykam, może znajdzie się ktoś kto uruchomił X-FI w stacji dokującej i podzieli się doświadczeniami.