Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OnStar w każdym samochodzie za sprawą OnStar FMV

pseven 19 Mar 2011 15:12 2725 5
 • OnStar w każdym samochodzie za sprawą OnStar FMVPrzedstawiciele korporacji OnStar zapowiedzieli wprowadzenie do sprzedaży produktu, który umożliwi korzystanie z firmowego systemu w każdym, dowolnym samochodzie.

  Zamknięte w obudowie lusterka urządzenie ma zwiększyć bezpieczeństwo, a także korzystania z samochodu.

  System OnStar dostępny był do tej pory wyłącznie w niektórych pojazdach produkowanych przez General Motors. Przez krótki okres implementowano go także w samochodach marek: Acura, Audi, Subaru i Volkswagen. OnStar wykorzystuje dwa protokoły komunikacji – AMPS i CDMA oraz technologię GPS.

  Urządzenie w sytuacjach awaryjnych umożliwia kontakt z centrum obsługi klienta, poprzez naciśnięcie jednego przycisku.

  Wśród dodatkowych usług znajdują się funkcje takie, jak: Automatic Crash Response i Stolen Vehicle Location Assistance.

  Funkcja Automatic Crash Response, wyzwalana poprzez układ akcelerometru umożliwia wysłanie do centrali, która powiadamia odpowiednie służby, raportu o wypadku wraz ze współrzędnymi GPS.

  Funkcja Stolen Vehicle Location Assistance ma pomóc w lokalizowaniu skradzionego samochodu.

  Urządzenie wycenione zostało na 299 dolarów amerykańskich. Korzystanie z usługi kosztuje niecałe 19 dolarów miesięcznie lub 199 dolarów rocznie.

  Źródło:
  http://www.engadget.com/2011/03/18/onstars-aftermarket-mirror-to-be-called-onstar-fmv-gets-a-new/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  pseven
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej. W zespole Elektroda.pl od 2009 roku.
  Specjalizuje się w: webwriting, tłumaczenia instrukcji obsługi ang-pol
  pseven napisał 8486 postów o ocenie 1527, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2009 roku.
 • #3
  cranky
  Poziom 26  
  Tak, złodziej na pewno nie odłączy antenki od GPSa.
  A automatyczne łączenie z serwisem producenta miałem już w drukarce HP i nie powiem, żeby przypadło mi do gustu
 • #4
  andrzejlisek
  Poziom 28  
  Moim zdaniem, teoretycznie istnieje lepszy sposób na lokalizację skradzionych aut, ale również oparty na GPS.

  Samochód posiadałby komorę tak zbudowaną, żeby była trudna do wymontowania lub zniszczenia (np. ze stali narzędziowej lub łożyskowej), przynajmniej na ulicy, bez specjalistycznych narzędzi. W takiej komorze byłby umieszczony odbiornik GPS z nadajnikiem GSM i akumulatorem (żywotność akumulatora musiałaby mieć minimum 50 lat, samochód będzie na złomowisku, a to jeszcze będzie sprawne, doładowywany w czasie jazdy, a energia starcza na minimum rok, jak się nie jeździ). To byłaby taka "czarna skrzynka".

  Użytkownik w swoim telefonie miałby pewien program, który byłby przewidziany do użytku tego systemu. W momencie, jak wysiada z samochodu, to wciska przycisk w telefonie, co powoduje aktywację lokalizatora. Jak wsiada, to wciska przycisk, który zdezaktywuje lokalizator. Każda dezaktywacja wymagałaby wpisania hasła.

  Otwarcie samochodu i uruchomienie silnika przy aktywnym lokalizatorze spowoduje, że lokalizator będzie cały czas nadawać informację o swoim położeniu. Taka sytuacja zdarzy się przy kradzieży. Użytkownik na swoim telefonie będzie mieć trasę samochodu, przynajmniej do dziupli, w której pierwszą rzeczą jest zniszczenie tej "czarnej skrzynki", a potem rozebranie całego samochodu.
 • #5
  WoŹnY
  Poziom 28  
  Andrzej ładna analiza. Jednak co na Twoją metalową "puszkę" antena GPS lub antena GSM (sygnał zwrotny). Umieścisz na zewnątrz i łatwo uszkodzić ustrojstwo. Ponadto podjeżdżasz dostawczakiem o stalowych ścianach, wciągasz auto na pokład i jedziesz gdzie chcesz, bo "czarna skrzynka już nie działa". Tak naprawdę nie ma skutecznych komercyjnych metod na ochronę auta, jak będzie ktoś mocno zdeterminowany to ukradnie i tyle.
 • #6
  THRaKeD
  Poziom 8  
  Witam, mój pierwszy post tutaj choć forum śledzę od lat :^)
  Pozdrawiam wszystkich forumowiczów :^)

  Tak na prawdę nie ma żadnych skutecznych metod na całkowitą ochronę czegokolwiek.
  Cała rzecz polega na tym by tak utrudnić sprawę przeciwnikowi by nakłady poniesione na pokonanie zabezpieczeń były nieopłacalne.