Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak podłączyć tą lodówke?

30 Paź 2004 00:49 1941 5
  • Poziom 18  
    znalazłem coś takiego jak lodówka ale nie widze tam kompresora?

to co jest podpiete : puszka z watą przez którą przechodzi rurka wychodząca z chłodnicy, parownik wewnątrz, puszka z chłodnicą taką jak gdyby, i nie wiem jak to podłączyć :| (chodzi o prąd:)

do regulatora lodówki idą 2 druty , a do tej puszki z tą watąteż idą 2 druty, wewnątrz puszki jak taki bębenek a wewnątrz ceramiczna chyba wkładeczka, nie wiem jak to urochomić.
    co do czego?
  • Poziom 16  
    To się zwie chyba chłodziarka absorbcyjna. To ceramiczne to grzałka. To pracuje bez kompresora. Wadą jest małą wydajność, dosyć długo będzie się schładzała ale za to jest cicha :). Polar chyba jeszcze takie produkuje. Model który widziałem miał możliwość przełączenia napięcia zasilania 220/12V.Mniej więcej działa to tak że grzałka podgrzewa ciecz (chyba amoniak) jej pary skraplają się w komorze chłodziarki odbierając przy tym ciepło i tak w kółko. Powstaje pompa cieplna. Kiedyś widziałem nawet wersje turystyczną zasilaną gazem butlowym (zamiast grzałki elektrycznej był palniczek gazowy).
    Aby uruchomić musisz podać zasilanie na tą grzałke (to ceramiczne) ale gotowca Ci nie podam bo za mało szczegółów...
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    włączyłem grzałke samą i ta puszka z grzałą i watą zrobiła sie ciepła po 20 min ale nic nie chłodzi :| , są jesze 2 druty niepodpięte , są tak jakby do regulatora mocy lodówki i ztego regulatora wychodzi drut który dotyka parownika wewnatrz lodówki , jak to podpiąć ??
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Taka lodówka, żęby w ogóle jakoś działała, musi być postawiona idealnie poziomo. Jeżeli nie jest poziomo, to nawet nowa nie działa, bo ten czynnik się nie przelewa tam gdzie trzeba.
  • Poziom 18  
    wywaliłem ją na zbity parownik :d

nie działała......