Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Urządzenie wielofunkcyjne HP F2280 - drukarka nie drukuje, skaner i ksero są ok

kamil198888 19 Mar 2011 15:53 10237 9
    kamil198888
    Level 9  
    Witam.
    Mam problem z HP 2280. Skaner i ksero działa poprawnie (mogłem zeskanować wszystko i potem wydrukować).
    Problem zaczyna się, gdy chcę wydrukować jakiś plik, zdjęcie klikając np. w Wordzie "drukuj". Wtedy wyświetla się w prawym dolnym roku "drukowanie w toku", ale niestety na tym się kończy.
    Jest napisane także w centrum obsługi HP, że mam "niskie poziomy tuszu ale faktycznie mogą się różnić" (a dopiero co czarny tusz napełnili mi w drukarni - mam zamienniki aktualnie).
    Gdy wyświetla się ten komunikat, to na drukarce stale świeci się (nie miga) kontrolka włącz i kontrolka zwykły papier A4 (miga przycisk "włącz", gdy klikam ksero - wtedy drukuje mi to co zeskanowałem).
    Próbowałem już z różnymi portami usb.
    W panelu sterowania ustawiłem drukarkę jako domyślną i dostępną dla wszystkich użytkowników.
    Instalowałem oprogramowanie kilka razy (zgodnie z instrukcją najpierw instalowanie a potem podłączyć drukarkę do usb).
    Nie jest to wina wyschniętego tuszu pewnie, bo kserować można.
    Tusz czarny jest pełny. Sprawdzałem poprawność wszystkiego programem do diagnostyki( HPPDU).
    Reasumując, nie działa mi tylko drukowanie dokumentów, zdjęć, które chcę drukować wybierając polecenie z komputera->"drukuj"
    Czy jest wstanie mi ktoś pomóc?
    Bardzo proszę o porady
    Pozdrawiam.
    luki2828
    Level 17  
    Mi w moim hp F380 podobnie się dzieje. zawsze mnożna kserować skanować, ale czasami nie chce drukować. To zawsze włączę i wyłączę kompa i działa.
    kamil198888
    Level 9  
    Niestety to chyba nie jest rozwiązanie,bo mi nie pomaga;/ Proszę o pomoc
    rys57
    Moderator
    Zainstaluj i tę drukarkę na innym komputerze. Będziemy wiedzieli, gdzie szukać błędu.
    kamil198888
    Level 9  
    Niestety u kolegi zainstalowałem i nic nie pomogło, chociaż spróbuje jeszcze na innym komputerze. Dziwny przypadek z tą drukarką...
    piotr_krak
    Level 24  
    Zainstaluj pełne oprogramowanie sterownika wraz z diagnostyką.

Klikając drukuj pojawia Ci się w kolejce "1" to znaczy czy plik jest przygotowany do wysłania, oczekuje w kolejce wysyłania czy może wyskakuje po czasie komunikat drukowanie dokumentu nie powiodło się?

Zmień przewód USB na inny (jakiej długości używasz? przy dł. ok 5m niektóre szwankują).
    kamil198888
    Level 9  
    Zainstalowałem oprogramowanie z płyty CD dołączonej do drukarki, program do diagnostyki ściągnąłem z strony hp. Kabel ma ok. 1m długości(myślę, że jest ok bo skanowany obraz pojawia mi się na ekranie, a potem normalnie mogę go wydrukować). Jeszcze w maju ubiegłego roku drukowałem wszystko, potem zaczęły się wakacje i drukarka stała nieużywana do teraz. Ale jak wyżej napisałem, mogę skanować i później te obrazy drukować. Nic nie czeka w kolejce do drukowania, ustawiam tak żeby tylko 1 dokument był ( żeby nic nie kolidowało). Czy istnieje jakieś logiczne wytłumaczenie tego stanu rzeczy?...

Dodano po 2 [minuty]:

Aha, no i gdy klikam w prawym dolnym roku na ikonę drukarki prawym przyciskiem i wybieram opcje "otwórz wszystkie aktywne drukarki" to jest 1 dokument " stan: drukowanie" a na samej górze ciągle mika napis "odświeżanie"....
    darro82
    Level 14  
    Mój syn przyniósł do domu ze śmietnika drukarkę taką samą jak ja mam czyli HP F2280, paradoksalnie drukarka działała bez zarzutu, była tylko bez tonerów i zasilacza. Stała i czekała sobie na czarną godzinę i taka nastała - czyli taki sam problem j.w.
    U mnie skanowanie i drukowanie w locie z pominięciem kompa działało, samo skanowanie z kompa działało, jedynie drukowanie nie. System drukarkę widzi, ale plik wisi w oknie w oczekiwaniu.
    Podłączyłem tą ze śmietnika, system wykrył ją jako kopię poprzedniej, wsadziłem tonery (toner kolor zaczął mrugać jako błąd) i drukarka normalnie zaczęła drukować w czerni. Także info dla tych co kombinują ze sterownikami, kablami itp. nic to nie da.
    piotr_krak
    Level 24  
    darro82 wrote:

Podłączyłem tą ze śmietnika, system wykrył ją jako kopię poprzedniej, wsadziłem tonery (toner kolor zaczął mrugać jako błąd) i drukarka normalnie zaczęła drukować w czerni. Także info dla tych co kombinują ze sterownikami, kablami itp. nic to nie da.

Czyli system sam wykrył drukarkę , zatem sam dopasował do niej sterowniki.
    A piszesz że kombinowanie nic nie da, czyli CUD!
    darro82
    Level 14  
    piotr_krak wrote:
    Czyli system sam wykrył drukarkę , zatem sam dopasował do niej sterowniki.

Sterowniki były, bo mam dwa identyczne modele i nic nie trzeba było więcęj
    kombinować.

Urządzenie wielofunkcyjne HP F2280 - drukarka nie drukuje, skaner i ksero są ok