Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urządzenie wielofunkcyjne HP F2280 - drukarka nie drukuje, skaner i ksero są ok

kamil198888 19 Mar 2011 15:53 9058 6
  • #1 19 Mar 2011 15:53
    kamil198888
    Poziom 8  

Witam.
    Mam problem z HP 2280. Skaner i ksero działa poprawnie (mogłem zeskanować wszystko i potem wydrukować).
    Problem zaczyna się, gdy chcę wydrukować jakiś plik, zdjęcie klikając np. w Wordzie "drukuj". Wtedy wyświetla się w prawym dolnym roku "drukowanie w toku", ale niestety na tym się kończy.
    Jest napisane także w centrum obsługi HP, że mam "niskie poziomy tuszu ale faktycznie mogą się różnić" (a dopiero co czarny tusz napełnili mi w drukarni - mam zamienniki aktualnie).
    Gdy wyświetla się ten komunikat, to na drukarce stale świeci się (nie miga) kontrolka włącz i kontrolka zwykły papier A4 (miga przycisk "włącz", gdy klikam ksero - wtedy drukuje mi to co zeskanowałem).
    Próbowałem już z różnymi portami usb.
    W panelu sterowania ustawiłem drukarkę jako domyślną i dostępną dla wszystkich użytkowników.
    Instalowałem oprogramowanie kilka razy (zgodnie z instrukcją najpierw instalowanie a potem podłączyć drukarkę do usb).
    Nie jest to wina wyschniętego tuszu pewnie, bo kserować można.
    Tusz czarny jest pełny. Sprawdzałem poprawność wszystkiego programem do diagnostyki( HPPDU).
    Reasumując, nie działa mi tylko drukowanie dokumentów, zdjęć, które chcę drukować wybierając polecenie z komputera->"drukuj"
    Czy jest wstanie mi ktoś pomóc?
    Bardzo proszę o porady
    Pozdrawiam.

0 6
  • #2 19 Mar 2011 17:20
    luki2828
    Poziom 17  

Mi w moim hp F380 podobnie się dzieje. zawsze mnożna kserować skanować, ale czasami nie chce drukować. To zawsze włączę i wyłączę kompa i działa.

0
  • #3 19 Mar 2011 17:36
    kamil198888
    Poziom 8  

Niestety to chyba nie jest rozwiązanie,bo mi nie pomaga;/ Proszę o pomoc

-2
  • #4 19 Mar 2011 17:43
    rys57
    Moderator

Zainstaluj i tę drukarkę na innym komputerze. Będziemy wiedzieli, gdzie szukać błędu.

0
  • #5 19 Mar 2011 19:14
    kamil198888
    Poziom 8  

Niestety u kolegi zainstalowałem i nic nie pomogło, chociaż spróbuje jeszcze na innym komputerze. Dziwny przypadek z tą drukarką...

0
  • #6 19 Mar 2011 21:18
    piotr_krak
    Poziom 24  

Zainstaluj pełne oprogramowanie sterownika wraz z diagnostyką.

Klikając drukuj pojawia Ci się w kolejce "1" to znaczy czy plik jest przygotowany do wysłania, oczekuje w kolejce wysyłania czy może wyskakuje po czasie komunikat drukowanie dokumentu nie powiodło się?

Zmień przewód USB na inny (jakiej długości używasz? przy dł. ok 5m niektóre szwankują).

0
  • #7 20 Mar 2011 01:18
    kamil198888
    Poziom 8  

Zainstalowałem oprogramowanie z płyty CD dołączonej do drukarki, program do diagnostyki ściągnąłem z strony hp. Kabel ma ok. 1m długości(myślę, że jest ok bo skanowany obraz pojawia mi się na ekranie, a potem normalnie mogę go wydrukować). Jeszcze w maju ubiegłego roku drukowałem wszystko, potem zaczęły się wakacje i drukarka stała nieużywana do teraz. Ale jak wyżej napisałem, mogę skanować i później te obrazy drukować. Nic nie czeka w kolejce do drukowania, ustawiam tak żeby tylko 1 dokument był ( żeby nic nie kolidowało). Czy istnieje jakieś logiczne wytłumaczenie tego stanu rzeczy?...

Dodano po 2 [minuty]:

Aha, no i gdy klikam w prawym dolnym roku na ikonę drukarki prawym przyciskiem i wybieram opcje "otwórz wszystkie aktywne drukarki" to jest 1 dokument " stan: drukowanie" a na samej górze ciągle mika napis "odświeżanie"....

0