Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proces blokujący wyłączenie monitora

razec11 19 Mar 2011 16:33 1084 2
  • #1 19 Mar 2011 16:33
    razec11
    Poziom 8  

Witam
    Od pewnego czasu przestał mi się wyłączać monitor (oszczędzanie energii), prawdopodobnie blokuje to chyba jakiś proces.
    Czy ktoś zna sposób aby stwierdzić co to jest?
    Po włączeniu system wyłącza monitor w określonym momencie, jednak po pewnym czasie użytkowania komputera, uruchamiania jakiś programów, system próbuje wyłączyć monitor, jednak zaraz włącza go z powrotem.
    W menadżerze zadań nie ma aktywnych procesów.
    Może ktoś ma jakiś pomysł?
    Pozdr

Kontynuując ostatni post przeniesiony do kosza ;

Ogur - jeśli wystawiam posta, to nie po to aby odczytywać epitety o tym, że jestem idiotą. Być może dla ciebie taki taki problem to nie problem, ja jeśli go wystawiłem tzn. że nie wiem jak go rozwiązać.
    W rzeczywistości nie mam ochoty nikogo obrażać, ale często tak jest, że gdy wystawię jakiegoś posta na jakimkolwiek forum, pierwszy odzywa się ktoś, który che wszystkim udowodnić, że tego typu problemy to oni rozwiązywali w wieku gdy wchodzi się na stojaka pod szafę.
    Karta graficzna GF 8600GTS, monitor LG Flatron W2452T, to żadna tajemnica ale chyba informacja bez znaczenia.

Wariato - główny koncentrator USB ma zezwolenie na wyłączanie podłączonych urządzeń w menadżerze urządzeń .
    Ponadto do USB mam podpiętą radiową mysz, jednak tak jak pisałem wcześniej po włączeniu komputera, jeśli pozostawię go w bezczynności funkcja wyłączenia monitora działa, dopiero jak zacznę coś robić np przeglądać internet, monitor nie może się wyłączyć jeśli upłynie 3 min bezczynności przy kompie (zaznaczam, że nie chce wyłączyć komputera całkowicie, tylko np odchodzę od niego na jakiś czas).

0 2
  • #2 19 Mar 2011 16:44
    adamadi33
    Poziom 43  

Karta graficzna odpowiada za to, sprawdź sterowniki i kabel sygnałowy do monitora.Monitor musi być w trybie oszczędności.

0
  • #3 19 Mar 2011 17:06
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Aby monitor przełączył się w tryb uśpienia zminimalizuj wszystko do paska zadań nie pozostawiając niczego aktywnego na pulpicie. System rozpoznaje to jako działającą obecnie operację i nie uśpi monitora.

0