Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Frytkownica marki TESCO. Podłączenie grzałki.

19 Mar 2011 16:50 3474 2
  • Poziom 17  
    Witam.
    Mam pytanie odnośnie podłączenia grzałki w frytkownicy.

Otóż mam frytkownice a właściwie tzw. wnętrzności (grzałka, termostat i uszkodzony przełącznik bimetaliczny).
    Czy idzie to podłączyć bez tego przełącznika? Dodam że grzałka jedną końcówka jest bezpośrednio do przewodu zasilania ( neutralny bodajże)( do niego był podłączony także ten przełącznik) a druga strona grzałki poprowadzona jest przez termostat
    Moim zdaniem można zrezygnować z przełącznika i podłączyć grzałkę na samym termostacie ale wole się upewnić.
    Dodam, że były jeszcze 2 kontrolki: Power i Ready i fajnie by było gdyby nadal działały.
    Jak to zrobić by było dobrze.?
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Witam
    podejrzewam że przełącznik bimetaliczny ten uszkodzony odpowiadał za załączenie kontrolki READY czyli jak osiągnie określoną temperaturę lub zabezpieczał urzadzenie przed zbyt wysoka temperaturą
  • Poziom 17  
    Przyjrzałem sie raz jeszcze i wyglada to tak:
    Z grzałki wychodzi przewód i jest on poprowadzony do kontrolki i w połowie jest założony konektor który wpinany był w przełącznik bimetal. .Natomiast przewody zasilania: jeden wpiety w termostat a drugi w przełącznik

PS. Spróbuje narysować w paincie

Frytkownica marki TESCO. Podłączenie grzałki.

F- faza
    O- ochronny
    N- neutralny
    T -termostat
    P- przełącznik
    G- grzałka

Rozrysowałem to tak jak było podłączone tylko, że nie pamiętam jak były kontrolki (żaróweczki).