Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica Dynamic System - nie grzeje wody + wyciek

jackieboy 19 Mar 2011 17:12 5199 5
  • #1 19 Mar 2011 17:12
    jackieboy
    Poziom 2  

Witam
    Posiadam pralkę Amicę Dynamic system - której nr to bodajże - pa 5560a411.
    Pralka nie grzeje wody. Zgodnie z: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic141824-0-asc-60.html#675908 sprawdziłem i wymieniłem grzałkę. Stara była w takim stanie:
    Ale jak ją sprawdzałem po wymontowaniu to w moment była gorąca.
    Mimo to wymieniłem ją na nową. Po zamontowaniu i uruchomieniu pralki zaczęła cieknąć woda do tego była ona nadal zimna także problem nie grzania wody nadal nie minął.
    Wnętrze wygląda tak:

Wg instruktażu na forum należy wymienić przekaźnik, ale nie mam pojęcia gdzie to jest i jak się za to zabrać. I jak to zwykłe jest w takich przypadkach instruktarz co do pralki gdzieś wcięło.
    Dzięki za pomoc.

0 5
  • #2 19 Mar 2011 17:27
    Grzesiek_Slosarczyk
    Poziom 20  

Witaj na płytce programatora są wszystkie przekaźnik ale jak nie masz doświadczenia to zleć komuś

0
  • #3 19 Mar 2011 18:09
    jackieboy
    Poziom 2  

Grzesiek_Slosarczyk napisał:
    Witaj na płytce programatora są wszystkie przekaźnik ale jak nie masz doświadczenia to zleć komuś

Oczywiście kolego ja tylko założyłem, że to może być kwestia przekaźników. Wszelkie inne opcje chętnie przyjmę by móc sprawdzić. Jeśli spełni się ewentualność przekaźnika też chętnie bym spróbował coś poradzić w tej kwestii.

0
  • #4 06 Sty 2012 11:50
    zabciaamd
    Poziom 1  

Miałam identyczny problem. Również wymieniłam grzałkę i nic to nie dało. Okazało się,że to jest wina zaworu przesterowania. Koszt 60-80zł a wymiana jest dziecinnie prosta i sama się temu podjęłam. Teraz pralka grzeje i nie wylewa wody. Wszystko działa jak należy

1
  • #5 06 Sty 2012 19:12
    karol5608
    Poziom 28  

Pralka zaczęła cieknąć czy po prostu wypompowywać wodę? Słowo cieknąć to ja rozumiem że jest z pralki jakiś wyciek wody, np do środka.

1
  • #6 06 Sty 2012 19:23
    jozek_i
    Poziom 21  

Niech pan sprawdzi przekaźnik zaznaczony na czerwono i dokładnie zimne luty zaznaczone na niebiesko.
    Przekaźnik można wylutować i sprawdzić jego cewkę miernikiem i styki, a nawet podpiąć pod 12 volt.
    A czy grzałka była nowa razem z czujnikiem NTC ?

Amica Dynamic System - nie grzeje wody + wyciek Amica Dynamic System - nie grzeje wody + wyciek Amica Dynamic System - nie grzeje wody + wyciek Amica Dynamic System - nie grzeje wody + wyciek

0