Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVD HCD-S300 SONY

qbis19 30 Paź 2004 02:55 1784 2
  • #1 30 Paź 2004 02:55
    qbis19
    Poziom 20  

Witam
    DVD trafiło do mnie z następujacym objawem .Ze sluchawek głos jest a z głośników nie ma ,oraz otrzymałem informację iż był juz na to samo naprawiany podczas gwarancji .
    Po otwarciu i oględzinach stwirdziłem że wymieniana była środkowa końcówka mocy TA2020-020 w której obecnie jest dziura a jej kawałek lata sobie po wnętrzu odtwarzacza .(Widać że układ ma inne napisy niż dwa pozostałe)
    Dodatkowo na module zabezpieczenia znalazłem zwartą diodę zenera (mały moduł wetknięty w płytę główną)
    Po obejrzeniu cen w sklepach przeraziły mnie one w jednym grubo ponad 200zł w innym ponad 400zł ...tylko w jednym znalazłem za 60zł i jest to CYBOR....Zastanawiam sie czy jest to ten sam układ ??????
    Układ który uległ uszkodzeniu zasila głosniki centralny i SUBwoofer.
    Mam pierwszy raz do czynienia z takim roziazaniem na takich układach i proszę o wskazowki na co zwrócic dodatkowo uwagę ????
    Jeszcze jedno pytanie czy jeżeli wyciągnę uszkodzony układ i pozostawie puste miejsce to dwa pozostałe zaczna pracowac bo teraz zaden przekażnik (załączajacy głosniki ) nie chce zaskoczyć ,choć moze to być spowodowane uszkodzeniem zenera na module zabezpieczeń.
    Ew. czy istniala by mozliwośc wstawienia innych końcówek gdyby koszt tej był taki jak pisalem czyli miedzy 200 a 500 zł .
    ciekawe jest iż uszkodzeniu uległ ten sam uklad który wcześniej był wymieniany w serwisie ,więc usterka pozostala jezeli uszkodzenie sie powtórzyło ,tylko gdzie ona tkwi ???.
    Może ktoś miał coś do czynienia z tym modelem .......Proszę o każdą sensowną wskazówkę .Pozdrawiam i dziekuję.

0 2
  • #2 10 Sty 2005 12:00
    pawel.fm
    Poziom 12  

Te końcówki czesto lecą.... bez powodu:( czasami zdarzają sie niekontakty na cewkach przy wyjsciu.Sa to jedne z pierwszych wzmacniaczy cyfrowych i są delikatnie mówiąc niedopracowane.Jeżeli płytka protektu będzie sprawna to po wyjęciu jednego układu pozostałe będą pracować poprawnie.I jeszcze jedna uwaga: jest prosta metoda sprawdzania tych końcówek.Sprawdza się napięcie na płytce protect na jej wyjściach i tak dwa pierwsze od prawej strony IC301 , następne dwa IC302 i nastepne dwa IC303.Jeżeli napiecie jest ok.7,5V wtedy końcówki są sprawne, jeżeli któreś napięcie jest zero lub bardzo niskie to dana końcówka jest uszkodzona.

Pozdrawiam

0
  • #3 02 Maj 2005 19:15
    juntom
    Poziom 18  

W odniesieniu do tego modelu nalezaloby sprosowac ,iz wyjecie jednej kostki nie sprawi,ze reszta ruszy. Z kazdego z 3 ta2020 podawany jest sygnal z wyjscia (zmienny- przed odfiltrowaniem) do plytki protectu. Dopiero gdy z kazdego ta2020 jest podawany ten zmienny sygnal to modul protectu zalacza 3 przekazniki . To tak na przyszlosc gdyby ktos probowal naprawic to cudo :) A i uwaga na podroby...
    pozdr.

0