Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B5 , Automat , wymiana sprzęgła hydrokinetycznego , kilka pytań

123QWE2 19 Mar 2011 18:47 6373 1
  • #1 19 Mar 2011 18:47
    123QWE2
    Poziom 9  

witam
    Panowie mam do wymiany w.w. element jakim jest konwenter w samochodziku passat b5 , 1,9tdi afn , 98rok, skrzynia 4biegowa.

Moje pytanie: co musze jeszcze kupić i wymienić? chodzi mi o elementy połączeniowe skrzynia-silnik.

niewiem co tam wystepuje oringi?

i jak wygląda sprawa napełnienia konwentera olejem? (brak otworu)

odpalenie samochodu i odczekanie aż pompa sama nabije konwenter olejem to dobry pomysł czy są na to inne sposoby?

mechanika nie sprawia mi żadnych problemów, ale z automatem to mój debiut dlatego wole zapytać bardziej doświadczone osoby :)

Pozdrawiam

0 1
  • #2 20 Mar 2011 14:31
    pawełek3650
    Poziom 16  

witam jak zmieniasz sam konwerter to do tego jeszcze uszczelniacz pompy kup na serwisie najszybciej.przy demontowaniu skrzyni zacznij od wyciągnięcia rozrusznika i odkręcenia konwertera 3 śruby lub nakrętki nie pamiętam oczywiście przez otwór gdzie wkłada się rozrusznik.Pózniej linka kable poduszki łapy od poduszek i śruby od skrzyni i wszystko ładnie wychodzi.Konwerter zalej olejem przed zamontowaniem i traf! nim w napęd pompy oleju i zakładaj wszystko w odwrotnej kolejności po wszystkim sprawdz ilość oleju. A mogę jeszcze wiedzieć czego zmieniasz konwerter??

3