Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AVC760 Bezprzewodowo + Internet

lasio86 19 Mar 2011 20:42 2094 11
  • #1 19 Mar 2011 20:42
    lasio86
    Poziom 11  

Witam,

Na początek jak widać jestem bardzo początkujący wiec z góry przepraszam jeżeli temat już gdzieś się pojawił (nie odszukałem), i mam nadzieje, że jest w dobrym miejscu ;]

Przejdę do problemu:

Jestem posiadaczem Rejestratora Avtech AVC760. I odnośnie jego mam pytanie.

Na początek: jest on umieszczony w jednym budynku wraz z 4 kamerami. Zależy mi na tym aby jednocześnie przesłać bezprzewodowo obraz video do drugiego budynku gdzie nie ma Internetu oddalonego ok. 150 m (Nadajnik + Odbiornik połączony z PC ???) oraz aby podgląd był jednocześnie w czasie rzeczywistym „W Internecie”(W miejscu gdzie jest rejestrator jest już Internet).
    Jeżeli jest to możliwe przy tym rejestratorze to jakiego typu dać Nadajnik/odbiornik lub czy jest jakiś rejestrator który takie coś obsłuży????

Daje rys poglądowy ;] ;p
    https://obrazki.elektroda.pl/1835082100_1300563674.jpg

Za każdą pomoc Bardzo dziękuję!

Pozdrawiam

0 11
  • #2 19 Mar 2011 21:54
    gigi-44
    Poziom 26  

Przesył bezprzewodowy sygnału Video
    Link Montowałem coś takiego i działa.

0
  • #3 19 Mar 2011 22:40
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Postawił bym link na dwóch access point-ach, jeżeli odległość jest większa niż 50m zastosował bym anteny zewnętrzne.

0
  • #4 20 Mar 2011 07:49
    Olexy71
    Poziom 20  

Nie ma sensu budować sieci wifi do podglądu w pomieszczeniu. Sygnał transmitowany przez internet jest dużo mniej użyteczny. Zastosuj nadajniki wizji do cctv w paśmie 2.4 lub 5.8 GHz. W pomieszczeniu zastosuj monitor/telewizor do odbioru sygnału. Z wyjścia spot puść sekwencję obrazów lub obraz w podziale na 4 kanały. Będziesz miał wizję z prędkością 25 kl/s i jakość jak przy rejestratorze.

0
  • #5 20 Mar 2011 13:20
    Marek31415
    Poziom 31  

Olexy71 napisał:
    Sygnał transmitowany przez internet jest dużo mniej użyteczny.

Ktoś pomyśli, że sieć jest do niczego.
    Most WiFi to jeszcze nie Internet.
    Przy tym rejestratorze zgadza się. Ale to wynika tylko i wyłącznie z jakości i możliwości tego sprzętu.
    Odpowiednie oprogramowanie komputerowe CCTV, korzystając z rozgłaszania UDP w sieci lokalnej, daje płynny podgląd na każdym stanowisku komputerowym.
    Liczba "odbiorców" dowolna bez dodatkowego obciążania sieci.

0
  • #6 20 Mar 2011 19:00
    Olexy71
    Poziom 20  

Marek31415 napisał:
    Olexy71 napisał:
    Sygnał transmitowany przez internet jest dużo mniej użyteczny.

Ktoś pomyśli, że sieć jest do niczego.
    Most WiFi to jeszcze nie Internet.
    Przy tym rejestratorze zgadza się. Ale to wynika tylko i wyłącznie z jakości i możliwości tego sprzętu.
    Odpowiednie oprogramowanie komputerowe CCTV, korzystając z rozgłaszania UDP w sieci lokalnej, daje płynny podgląd na każdym stanowisku komputerowym.
    Liczba "odbiorców" dowolna bez dodatkowego obciążania sieci.

Ktoś pomyśli, że sieć jest do wszystkiego. Rozmawiamy o konkretnym przypadku, nie uprawiamy IP propagandy.

0
  • #7 20 Mar 2011 19:08
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Cytat:
    Ktoś pomyśli, że sieć jest do wszystkiego. Rozmawiamy o konkretnym przypadku, nie uprawiamy IP propagandy.

Nikt nie uprawia propagandy próbujemy tylko przedstawić koledze jakie ma możliwości które może wykorzystać aby rozwiązać daną sprawę czy problem.
    To jego decyzja i/lub inwestora jak to zrobi i co mu przyniesie więcej korzyści, ponieważ każde rozwiązanie ma jakieś plusy i minusy.

0
  • #8 20 Mar 2011 19:30
    lasio86
    Poziom 11  

Ogromne dzięki za zainteresowanie tematem ;]

Wiec odnośnie tematu jak wygląda podłączenie zestawu na 5,8 Ghz do tego rejestratora, aby przesłać sygnał do domu gdzie nie ma internetu i co byście polecali.

Pięknie dziękuje i z góry przepraszam za moje laictwo ;p

0
  • #9 21 Mar 2011 20:46
    zenek1984
    Poziom 15  

Nie podłącza się mostu do rejestratora. Mając most bezprzewodowy możesz połączyć się z drugiego budynku po sieci do rejestratora i będziesz miał obraz.
    Co do jakości obrazu to będe uparcie powtarzał. Niektórym wystarcz obraz z AVC .

0
  • #10 21 Mar 2011 21:32
    rokycky
    Poziom 23  

Pomijając propagandę osobiście uważam, że są przynajmniej 3 powody dlaczego warto wykonac to w technologi IP, tworząc most WiFi.

1- transmitując sygnał poprzez siec mamy mozliwość wykorzystania pełnej funkcjonalności jaka oferuje rejestrator, od możliwości płynnego przełączania kamer poprzez odtwarzanie do archiwizacji włącznie a nawet konfiguracja zdalna - transmisja za pomocą zestawu wizyjnego nie umożliwja tej funkcjonalności i sprowadza się jedynie do statycznego podglądu sztywno ustawionego obrazu

2- płynna możliwość nadzorowania i monitorowania stanu łączą radiowego WiFi z możliwością odpowiedniego ustawienia anten, jakości sygnału oraz szyfrowania połączenia - zestaw analogowy ustawia się "na oko" i tak samo się go diagnozuje, o możliwości prostego "podglądu" przez ciekawskich nie wspomnę...

3- możliwość wykorzystania istniejącego połączenia do wielu innych zastosowań czysto informatycznych, sieć, voip, itd itp.

i pewnie wiele innych... ważnym aspektem będzie też napewno cena, przy takiej odległości wyjdzie nawet taniej niz na gotowym zestawie analogowym

0
  • #12 21 Maj 2011 19:07
    sanatarium
    Poziom 22  

Witam, pozwolę się wtrącić do tematu żeby nie zakładać nowego. Mam problem z odsłuchem audio rego rejestratora w sieci zdalnej, obrazy chodzą znakomicie. Trzeba jakieś dodatkowe porty przekierować na routerze, czy to wina opcji w rejestratorze? Zaznaczam że w sieci lokalnej to działa prawidłowo, audio i wideo w jednym czasie, lecz zdalnie tylko video.

0