Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kompresor powietrza. Dwie sprężarki i jedna butla. Czy to wykonalne?

marcin1gy1 19 Mar 2011 21:18 4162 15
  • #1 19 Mar 2011 21:18
    marcin1gy1
    Poziom 10  

Mam dwie sprężarki jedna od stara a druga nie wiem ale też od samochodu, tylko że dwa gary ma. Mam butle od gazu 65l, te kompresory pracowały przy 30-litrowych butlach które przerdzewiały. Zastanawiam się czy nie postawić tych dwóch sprężarek do tej 65-litrowej butli i nie wiem co robić bo mam motor 2,2kw powinien dać rade nabić do 6 atmosfer.
    czy wy macie taki patent dwie sprężarki na jedną butle? Jak to się sprawuje czy to wypali, co o tym sądzicie?

• #2 19 Mar 2011 21:23
    noel79
    Poziom 21  

Da się zrobić .Obie sprężarki podepnij pod jeden presostat . Ta butla wytrzyma Ci pompowane ciśnienie ??

• #3 20 Mar 2011 10:30
    kazimierzbrejta
    Poziom 22  

Witam.Butli gazowych do układów sprężonego powietrza nie można stosować , gdyż służą one do przechowywania gazu ale w stanie ciekłym i dla butli takich przy projektowaniu stosuje się mniejsze współczynniki bezpieczeństwa . Nie posiadają one odpowiednich dopuszczeń UDT . Obecnie bardzo dużo spotyka się butli z demontażu w trakcji . Butle takie są obliczane na sprężone powietrze , a ponadto posiadają dopuszczenia UDT co jest odnotowane na każdej butli odpowiednim stemplem na tabliczce znamionowej . O zaworze bezpieczeństwa to wydaje się , że Koledze nie należy już przypominać . Pozdrawiam.

• #4 20 Mar 2011 11:09
    antyprykator
    Poziom 13  

kazimierzbrejta napisał:
    Witam.Butli gazowych do układów sprężonego powietrza nie można stosować , gdyż służą one do przechowywania gazu ale w stanie ciekłym i dla butli takich przy projektowaniu stosuje się mniejsze współczynniki bezpieczeństwa.
    Po raz kolejny wypisujesz brednie na podstawie własnego 'widzi mi się'. Nawet nie masz pojęcia na jakie ciśnienie znamionowe budowane są zbiornki na LPG. . .

• #5 20 Mar 2011 11:54
    kazimierzbrejta
    Poziom 22  

Witam. Napisałem jak to wszystko wygląda w praktyce na podstawie własnego doświadczenia . Nie tak dawno oglądałem urwany róg domu wraz z żelbetową płytą stropu przez zamontowany przygodnie napotkany około 80 l zbiornik . Mogę podać więcej wypadków łącznie ze śmiertelnymi , może wtedy zrozumiesz moje /widzi mi się/ , jak zobaczysz czego dokonuje rozerwana butla . Podaję to aby uczulić Autora na BHP , a Autor wykona jak będzie uważał . Pozdrawiam.

• #6 20 Mar 2011 12:51
    antyprykator
    Poziom 13  

Pod wzgldem bezpieczeństwa zbiornik z LPG jest najleszym jaki może trafić w ręce amatora. Ciśnienie nominalne 3MPa i brak wrzerów na powierzchni wewnętrznej.

• #7 20 Mar 2011 13:19
    marcin1gy1
    Poziom 10  

nie rozumiem powyższych postów
    przecież lpg jest nabijane pod dużo większym ciśnieniem a od powietrza nie powinna wybuchnąć a tak w ogóle w tej butli 3lata gazu nie było a do spawania wody naleje do środka

• #8 20 Mar 2011 14:14
    kazimierzbrejta
    Poziom 22  

Witam. Tutaj rozchodzi się o sposób i czas uwalniania się z uszkodzonej butli gazu , który jest w stanie ciekłym i wybuchowe uwalnianie się powietrza . Przecież nie jest trudno o butle już nawet legalizowane .Pozdrawiam.

• #9 20 Mar 2011 17:15
    marcin1gy1
    Poziom 10  

to nie jest butla uszkodzona tylko znajomy rozbił samochód 3 lata temu i została mu butla chciał ją wyrzucić to ją wziołem

• #10 20 Mar 2011 21:35
    kazimierzbrejta
    Poziom 22  

Witam . Jak widzisz występuje tu trochę problemów z którymi to sobie sam nie poradzisz . Proponuję Ci szukać sobie do pomocy kogoś kto zna ten temat .Będzie to szybciej i bardziej bezpiecznie .Pozdrawiam.

• #11 21 Mar 2011 21:20
    marcin1gy1
    Poziom 10  

znam kilka kolesi którzy robili takie coś i nic nie wybuchło sam nawet spawałem sobie zbiornik w motorze migomatem i jakoś żyje

• #12 21 Mar 2011 21:36
    kidu22
    Poziom 35  

marcin1gy1 napisał:
    znam kilka kolesi którzy robili takie coś i nic nie wybuchło sam nawet spawałem sobie zbiornik w motorze migomatem i jakoś żyje

Ja też żyje choć też spawałem alu zbiorniki ale znam gościa co też ''żyje'' ale troszkę gorzej mu z mordy patrzy jak przeżył wybuch i o mało co sie żywcem nie spalił.

• #13 21 Mar 2011 22:23
    antyprykator
    Poziom 13  

W czym macie problem, w spawaniu gratów do zbiornika ? :)

• #14 22 Mar 2011 18:48
    marcin1gy1
    Poziom 10  

antyprykator czyli śmiało moge spawać mufki do butli i mocowania na sprężarke i silnik ?

• #15 22 Mar 2011 19:53
    antyprykator
    Poziom 13  

marcin1gy1 napisał:
    antyprykator czyli śmiało moge spawać mufki do butli i mocowania na sprężarke i silnik ?
    Tylko Najpierw opróżnij zbiornik z propan-butanu i możesz spawać co tylko sobie zażyczysz. Forumowicz janaszek (jakoś tak się nazywa) niedawno opisywał jak doprowadził do wybuchu butli 11kg. Wypuść gaz, odkręć wielozawór, napełnij zbiornik wodą na noc, następnego dnia wylej, wysusz i LPG nie już będzie. Oczywiście takie zabawy to tylko na dworze, z dala od ognia, samochodów etc. Chyba to oczywiste. . .

• #16 22 Mar 2011 20:37
    marcin1gy1
    Poziom 10  

w tej butli gazu nie było 3 lata a wielozawór odkręciłem jakiś tydzień temu ale dla bezpieczeństwa naleje wody

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME