Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MTC TE9923 - ciche stukanie zamiast muzyki

19 Mar 2011 23:27 837 2
  • Poziom 10  
    Witam.
    Posiadam problem z ww radiem z mojego "czinkusia". Otóż po włączeniu (bez znaczenia czy z radia czy z kasety) zamiast muzyki słychać takie ciche stukanie w połączeniu z szumem. Kilka razy zaczynało znowu działać po resecie radia ale po jakimś czasie od nowa Rozebrałem radio, tym bardziej że chciałem zastąpić kaseciaka wejściem z mp3, wbiłem się z sygnałem na przedwzmacniacz, zwarłem dwa kabelki żeby oszukać że kaseta jest wsadzona, podłączyłem wszystko "w powietrzu" i wsio pięknie grało. Poruszałem trochę płytką jakby się coś tam miało przestawić ale dalej działało. No to wsadzam w obudowę a tu powróciło do problemu z początku i już od tamtej pory nie wstało. Dodam tylko że "pipczenie" np przy wciskaniu przycisków na radiu słychać normalnie z głośników. A i podczas kiedy słychać to stukanie, kostka TDA1558q na której stoi wzmak pozostaje zimna. Sprawdzałem omomierzem czy jakiś podstawowych zwarć nie ma(np na wyjściu), lub zimnych lutów (ale na razie tak na oko, nie przetapiałem płytki) i nic nie znalazłem. W czym może leżeć wina? Proszę także o wyrozumiałość bo pomimo że zdarzało mi się bawić elektroniką to jestem samoukiem i czasem wychodzi że mam jakieś podstawowe braki :)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Jednak przelutowanie płyty przynajmniej w okolicach końcówki Cię nie minie. Posłuż się lupą zaoszczędzisz trochę czasu.

Dodano po 2 [minuty]:

Sprawdź również stan ścieżek.
  • Poziom 10  
    Problem rozwiązany- dla potomnych: 3 zimne luty na wszystkich nóżkach tranzystora Q70 (BD435). Nie tyle co powrócił dźwięk ale okazało się także że wyświetlacz ma podświetlenie, o którym nawet nie miałem pojęcia... To jak odkrycie po zrobieniu porządków że jednak ma się dywan w pokoju :)
    Pozdrawiam
    germanista