Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Autoalarm Opel astra classic 1.4 r. 2000

tum 20 Mar 2011 00:22 5629 19
  • #1 20 Mar 2011 00:22
    tum
    Poziom 10  

Witam!
    To mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość.
    Jestem 2 właścicielem opla astry classic 1.4 r. 2000, który posiada autoalarm zainstalowany chyba (nie jestem pewny) w salonie przez dilera opla.Na centralce alarmu brak danych o modelu. Kilka dni temu utopiłem pilot i po wymianie baterii działa tylko przykładając do maski samochodu. Wczoraj padł już całkowicie na odblokowanym alarmie. Mam do Was następujące pytania:

1. Co to za pilot?
    2. Czy można samemu spróbować naprawy, jeżeli tak to co można zrobić?
    3. Co to za alarm mam w astrze i gdzie można znaleźć schemat gdyż niedługo chce zamontować centralny zamek i nie wiem czy będzie taka możliwość nawiązać go z alarmem

Autoalarm Opel astra classic 1.4 r. 2000 Autoalarm Opel astra classic 1.4 r. 2000 Autoalarm Opel astra classic 1.4 r. 2000

0 19
  • #2 20 Mar 2011 08:58
    emeryt2
    Poziom 42  

Teraz jeszcze raz wykąp płytkę pilota i do przodu. Nie próbuj wodą z mydłem , w ostateczności benzyna ekstrakcyjną!

0
  • #3 20 Mar 2011 10:10
    Ireneo
    Poziom 40  

Alarm to seo pilota kupisz bez kłopotu u np dystrybutora.

0
  • #4 20 Mar 2011 11:15
    xwit
    Poziom 33  

No nie wiem czy seo.Wszystko na to wskazuje ale dolphin bo o nim mówimy miał trochę inna płytkę.A jeszcze jedno jak miga dioda od pilota?Na czerwono przyciskając jeden przycisk i na zielono drugi?Zrób jeszcze zdjęcie obudowy alarmu.Może to proxima.

0
  • #5 20 Mar 2011 14:38
    tum
    Poziom 10  

Witam. Pilot ma tylko jeden duży przycisk który naciskając święci na czerwono a drugi mały jest tylko zaślepiony. Brak przycisku na płytce. Z moich oględzin wynika że jakiś przycisk był ale został usunięty nie wiem dlaczego? Gdzie mogę znaleść schemat i instrukcje mojej centralki.

0
  • #6 20 Mar 2011 18:23
    xwit
    Poziom 33  

Najpierw znajdź jaj nazwe.To w takim razie nie jest seo.Tam jeden guzik służy do załączenia alarmu a drugi do wyłączenia.

0
  • #7 22 Mar 2011 00:13
    tum
    Poziom 10  

Witam!
    Przeglądnąłem wiele instrukcji i schematów. Wiem ze to nie Proxima gdyż ją programuje sie za pomocą przełącznikówa tu ich niemam. Bliski jestem tego że jest to seo dolphin ale na schemacie niema opisu kabli więc stoję w miejscu.
    W mojej centralce jest jedno złącze 12 stykowe w którym:
    1- pin to zielony,
    2 - biało-niebieski,
    3 - biało-czarny,
    4 - biały,
    5 - brązowo-biały,
    6 - żółty,
    7 - czerwony,
    8- czarny
    9-pomarańczowy
    10-brązowy
    11- niebieski
    12-żółty.
    w innym miejscu płytki wlutowane są 4 przewody czarne oraz zrobiona pętla z białego przewodu.
    czy mozecie mi podac co jest podłączone do którego przewodu.
    Wracają do pilota to odkąd pamiętam pilot włączał i wyłączał alarm tylko jednym przyciskiem.

0
  • #8 22 Mar 2011 10:31
    xwit
    Poziom 33  

Proxima była też programowana z 'ręki'.Seo to najprawdopodobniej wręcz na pewno nie jest.Zrób zdjęcie obudowy alarmu.

0
  • #9 22 Mar 2011 10:47
    wwojciula
    Poziom 17  

Ten alarm na 100% nie jest produktem Seo.

0
  • #11 22 Mar 2011 20:24
    tum
    Poziom 10  

Przesyłam zdjęcie obudowy. Alarm podobno był montowany w 2000 roku.

Autoalarm Opel astra classic 1.4 r. 2000

0
  • #12 22 Mar 2011 22:06
    xwit
    Poziom 33  

No i widzisz panie proxima.A nie mówiłem.A co do modelu to chyba ZK.Sadząc oczywiście po antence.ZS miała z tego co pamiętam białą a ZN żółtą.ZS miało inna procedurę programowania.ZN i ZK miały tekie same.

Dodano po 1 [minuty]:

Ale wiesz co jeszcze jakiś inny alarm też miał taką obudowę.Ale na 99% to proxima.

0
  • #13 23 Mar 2011 00:04
    tum
    Poziom 10  

Czy mogę liczyc na rozszyfrowanie wiązki kabli, który do czego. Nigdzie tego niemogę znalesc. Tylko na schematach sa opisane same wyprowadzenia.

0
  • #14 24 Mar 2011 11:28
    tum
    Poziom 10  

Pisałem do producenta alarmu Proxima któremu wysłałem zdjecia mojej centralki i dostałem taką odpowiedż.

Cytat:
    Niestety, to urządzenie nie jest naszej produkcji. Konsultowałem się z technikami z produkcji i są pewni, że my takiego urządzenia nie wyprodukowaliśmy. Nie wiadomo czemu alarm jest w naszej obudowie oraz uszczelce. Ciężko stwierdzić po pilotach czyjego producenta jest to alarm.

Czekam teraz na odpowiedż firmy seo zobaczymy co oni powiedzą.

0
  • #15 24 Mar 2011 11:42
    wwojciula
    Poziom 17  

Jeszcze raz powtarzam, to nie jest centrala Seo. Widzieliście kiedykolwiek w centralach alarmowych Seo mikrokontroler w obudowie SMD? Mnie się to jeszcze nigdy nie zdarzyło, a mam do czynienia z tymi alarmami już ładnych parę lat.

0
  • #16 24 Mar 2011 11:54
    tum
    Poziom 10  

Jesili to nie Proxima i Seo to .... chciałbym wiedzic.... co to takiego może byc
    Niemam ochoty leżec pod kierownicą i sprawdzac który kabel gdzie idzie.

0
  • #17 24 Mar 2011 12:12
    antena
    Poziom 20  

tum napisał:
    Jesili to nie Proxima i Seo to .... chciałbym wiedzic.... co to takiego może byc
    Niemam ochoty leżec pod kierownicą i sprawdzac który kabel gdzie idzie.

Jaki problem rozszyfrować przewody.Miernik do reki i w kilka minut problem rozwiązany.Więcej czasu straciłes pisząc na forum niż zajmie cała operacja.

0
  • #18 24 Mar 2011 17:12
    xwit
    Poziom 33  

Był jeszcze jakiś alarm w takiej obudowie tylko nie mogę sobie przypomnieć firmy.

0
  • #19 24 Mar 2011 19:33
    Ireneo
    Poziom 40  

Obudowa jak proxima ale elektronika już nie.Pilot jak seo ale centralka już nie.Reasumując może to być krajowy produkt,jakiś prototyp może albo komuś interes nie wypalił.Może trzeba zadzwonić do dilera opla tam gdzie montowano czy mogą zerknąć co to za alarm.?

0
  • #20 12 Lut 2013 23:45
    MAXAM75
    Poziom 1  

To prawdopodobnie Progress Secure eCX z pilotami jak do SEO?

0