Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatyzacja - jaka kielicharka i inny sprzęt

20 Mar 2011 00:27 7360 22
  • Poziom 10  
    Witam.
    Zabieram się za montaż klimatyzacji, chce kupić trochę podstawowego sprzętu i zastanawiam się jaką kielicharkę kupić jaka polecacie??. Słyszałem ze ta jest jedną z lepszych i produkuje je ktoś w Polsce tylko nie wiem kto

Nie wiem też jaką pompę próżniową wybrać , chce nabyć 2 stopniowa do ok 2tys.
    Proszę fachowców o poradę
    Moderowany przez mrhari:

Link do allegro usunąłem, regulamin 10.11

• Poziom 14  
    Ta kielicharka to najlepszy sprzęt w swojej klasie. Za tę cenę warto ją kupić. Produkowana jest w Polsce pod Warszawą.
    Poza sprzętem warto też pomyśleć nad szkoleniami i uprawnieniami...
  • Poziom 10  
    Oczywiście uprawnienia i szkolenia już są odbyte :) A jaką pompę kupić?
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Osobiście używam dwustopniowej pompy próżniowej CPS VP 6D 142 l/min i przyznam, że nawet dobrze się sprawuje. Nie warto kupować kiepskiego sprzętu, gdyż przy tak intensywnym eksploatowaniu i np małej ilości oleju (trzeba dbać o właściwy jego poziom) pompa szybko się psuje (nie uzyskuje właściwej próżni). Można kupić też super pompę np firmy VARIAN.

Poza tym co tu wymieniłeś, potrzebny jest jeszcze szereg innych narzędzi...
  • Poziom 21  
    Ta kielicharka na zdjeciu to podróba tzw. dziadkowej.
    Oryginał maja na Kleszczowej w wawie i kosztuje ok 1000 zł brutto
  • Poziom 14  
    Cena wcale nie musi determinować oryginału, dziś nie produkuje ich już słynny świętej pamięci "dziadek" tylko jego syn. Być może jest to jeden z nowszych modeli... Przyznam szczerze, że nie widziałem jeszcze podróbki tejże kielicharki.
  • Poziom 21  
    Ja widziałem i totalna porazka a oryginał sie rozni, jak ktos jest w temacie to wie czym.
  • Moderator AGD
    Mi się dobrze pracuje z tą:
  • Poziom 2  
    Klienci, którzy nas odwiedzają często pytają o tę kielicharkę dziadkową i mówią, że jest bezkonkurencyjna, jednak powiem szczerze, że ja jej nigdy na oczy nie widziałem :)

@mrhari: ta kielicharka sprzęgłowa to narzędzie również z wyższej półki. niezły i godny polecenia sprzęt.
  • Poziom 10  
    Sprzedaję te kielicharki na co dzień i używam jej na montażach. Nigdy nie było problemu i żadnych zwrotów. Polecam mieć dwa zestawy kamieni: calowy i metryczny. Jeśli chcesz link do sklepu internetowego to odezwij się na PW
  • Poziom 17  
    Korzystam z kielicharki takiej jak kolega mrhari i powiem że jest bez porównania do urządzeń standardowych - kielich po niej wychodzi jak fabryczny. Sprzęt firmy refco. Pompa byle była markowa: wigam, mastercool itp.
  • Moderator AGD
    I jeszcze klucze dynamometryczne, jeden szwedzki i zegary. :)
  • Poziom 14  
    Faktycznie, stosowane w naszej firmie kielicharki dziadka mają mosiężną nakrętkę motylkową i czerniony element mocujący kamienie, czy tylko tym różni się podróbka od oryginału?
  • Poziom 21  
    Dziadkowa jest robiona z jednolitego materiału czyli jest toczona i polerowana, podrobki to odlewy czesto kiepskiej jakosci, pozatym ta mosiezna nakretka do sciskania rurki jest wykonana recznie i nie szlifowana.
    Jest nie do podrobienia poniewaz składa sie z ponad stu czesci i raz złozona jest nie do rozłozenia.
  • Poziom 2  
    Na szczęście "dziadkowe" kielicharki cały czas są dostępne.
    I to w cenie "trochę" niższej niż sugeruje Radekklimat :)
  • Poziom 21  
    Ja niczego nie sugeruje, taka cena była niedawno w Wawie w jednej z hurtowni chłodniczej
  • Poziom 10  
    Kielicharkę tą można dostać bez problemu często nazywana jest też gruszkową ale jeśli się pyta ktoś o dziadkową też większość ludzi wie o którą chodzi .
    Ja polecam tą z motylkiem z/w kolorze miedzi .
    Ta najbardziej przypomina mi wersję starej kielicharki .
    Kto je robi nie wiem jedni twierdzą że byli pracownicy inni mówili że wnuczka - więc teraz kielicharki powinno się nazwać wnuczkowymi .
    Tylko problem polega na tym że i to też nie jest sprawdzona informacja dziadek nie miał potomstwa :) tylko wtedy nie był by przecież dziadkiem :)
  • Poziom 11  
    Kielicharka tkz dziadkowa jest najlepsza, kielicharka listwowa jest niezła ale musi być sporo miejsca. Co do pomp próżniowych, kwestia jakie robisz układy, do zwykłych splitów, wystarczy jednostopniowa, czym mniejsza tym lepsza, jeśli robisz duże układy np VRV, VRF to potrzeba duzej pompy
  • Poziom 10  
    Jednostopniowa ? Czy jeszcze ktoś je produkuje ? Z tendencji jakie widać to tylko je wyprzedają. Jednostopniowe te od chińczyka mają zastosowanie raczej do opakowań próżniowych a nie do klimatyzacji . Nie wiem kto wpadł na pomysł ich używania do klimatyzacji ale jak widać jego pomysł się sprawdził i kasę rżnie jak najęty :) a kupujący uważa że zrobił interes życia bo kupił pompę do 500PLN :)
    To że nie chce się nam dźwigać dodatkowych paru kilogramów to już inna sprawa.
  • Poziom 2  
    Mam wrażenie, że Arkaszka1 miał na myśli pompę dwustopniową ale o niewielkiej wydajności, tylko się tak nieszczęśliwie wyraził :)
    Co do wagi, to chyba nie ma co przesadzać... VP6D waży (z opakowaniem) 12,6 kg i wg producenta wyciąga 148 l/min. To nie te czasy, kiedy duża pompa ważyła 30 kg...
  • Poziom 10  
    VP od CPS może być a i cena nie jest przerażająca .
  • Poziom 11  
    Do splitów wystarczy mała pompa odzysanie trwa 2 minuty dlużej, wbrew pozorom 12,6 kg to sporo, szczególnie jak ekipa robi montaż z drabiny na wysokości.
  • Poziom 10  
    Przy dużej wadze to trzeba się martwić też i o drabinę :), mi te 3 / 5 kg już różnicy nie robi. Co do czasu to ja wolę te 2 minuty z życia poświęcić na inne zajęcia :)